Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a probléma azzal a kijelent...

Mi a probléma azzal a kijelentéssel, hogy a tömegközlekedés a "munkásosztálynak", illetve azoknak való, akik túl fiatalok a jogsihoz?

Figyelt kérdés

Egy kollégámmal ma ebédidőben ezen vitatkoztunk.Ennek ellenőre ő is autóval jár.


Azért mondom,hogy az alsóbb osztályoknak való,mert nekik fix munkaidejük van, amit könnyű a tömegközlekedéssel kombinálni.Másrészt, nem keresnek túl jól, valószínűleg megerőltető lenne nekik egy autó fenntartása, főleg egy komolyabb autóé.A legtöbb multicég pedig fizeti a bejárást.


A jobb munkakörökben a munkaidő nem olyan lényeges, rugalmas vagy kötetlen.

Például nekem is ilyen.Gyakran reggelente munka előtt elszoktam menni az uszodába.Tömegközlekedéssel nagyon sok időt veszítenék.Továbbá, hazafele beszoktam menni a Lidlbe vagy az Aldiba, tömegközlekedéssel itt is baromi sok időt veszítenék, a kisboltokat meg nem szeretem a gyenge áruválaszték miatt.


Az állami tömegközlekedés kvázi egy szociális intézmény, rengeteg pénzbe kerül az államnak.De, nyilván szükség van rá a diákok és a munkásosztály miatt.



Egy másik példa, ha lesznek gyerekeim, hogyan fogom őket az oviba vinni?Elviszi őket a kissárkány az oviba vagy mi?Oda is kocsi kell.


2017. okt. 13. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt ajánlom, hogy ennyi sületlenséget ne hordj össze mások előtt. Jogosan fognak retardáltnak nézni. Főleg azért, mert megnézném, hogy Budapesten a dugóban mikor fogsz hamarabb odaérni kocsival bárhova. És Budapesten például szinte egész nap rossz személyautóval a közlekedés, még néha hétvégén is simán beáll a Hungária pl. Ott hiába a munkaidőd, semmit nem ér. Nekem több kocsim is van, mivel hivatásos sofőrként dolgozom, külföldi cégnél, így jól keresek, de a lábam nem tenném be BP-re kocsival.
2017. okt. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a munkásosztályozás bunkósság. Becsülöm a tisztességesen dolgozó munkásokat is. De sok diplomás is jár tömegközlekedéssel, legyen az tényleg rosszabbul fizetett tanár vagy köztisztviselő, vagy akár egész szépen kereső multis nem szenior diplomás beosztott is. Igen a tömegközlekedés az ára miatt praktikusabb mint pl. a taxizás.
2017. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Már megint te? Minden hónapban muszáj feltenni egy kérdést, ahol a tömegközlekedést valami proli "szokásként" tünteted fel?


Amúgy pont a munkásosztály az, ahol a kocsit sebészi úton sem lehet leműteni az emberek seggéről. Itthon az autó még évtizedekig státuszszimbólum lesz.


Természetesen ezt nem neked írom, csak a kérdést olvasóknak, mert pár hét múlva úgyis felteszed újra ezt a kérdést más formában :-)

2017. okt. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
100%
Csak annyi a probléma ezzel a kijelentéssel, hogy úgy baromság, ahogy van. Egyéb kérdés?
2017. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Beképzelt, öntelt hólyag vagy az állításod alapján kérdező. Ezért az ilyen reakció.
2017. okt. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Erről eszembe jutott, hogy az Örs után volt dolgom (Nagy Lajos király útja felé), először mentem autóval. Az Éles sarok és az Örs között aztán volt rendes cumizás a kialakult dugó miatt. Na mondom, ezt nem lehet kibírni. Másodjára már villamossal mentem arra, és jó érzés volt az elkülönített pályán elsuhanni a dugóban ülő autósok mellett. Aki szerint a tömegközlekedés időveszteség, az nem vezetett még a pesti csúcsban.
2017. okt. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!