Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amikor olyan zebrán megy át...

Amikor olyan zebrán megy át valaki ahol nincs lámpa és a gyalogosnak van elsöbbsége, akkor miért int mindig a gyalogos az autosoknak miközben átmegy a zebrán?

Figyelt kérdés
megköszöni vagy miért?? falusi vagyok és nem értem, én is intsek ezentúl??

2017. okt. 16. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Igen, köszönj vissza. De elég ha csak rá kürtölsz.
2017. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
gyalogos vagyok én is és látom hogy sok ember ezt csinálja, de miért?? senki se tudja??
2017. okt. 16. 19:09
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Azért, mert megköszönik. Néha azért kedvesnek is érdemes lenni.
2017. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

bár a gyalogosnak van elsőbbsége, nem kerül se pénzbe, se energiába, hogy ints az autósnak, hogy megköszönd, hogy átenged.


azt jelenti " köszi "

2017. okt. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ja vegulis igazuk van, mai vilagban mar halas lehet az ember ha nem gazoljak el....
2017. okt. 16. 21:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk én sem értem, hogy minek megköszönni, hiszen teljesen egyértelmű, hogy a gyalogosnak elsőbbsége van ott.
2017. okt. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, én csak akkor intek, ha mondjuk akár az ő, akár az én hülyeségemből nagyot kell fékeznie. De az olyankor vagy "bocsi" vagy "mi'csinálsz?" jelentésű. Azt nem köszönöm meg, hogy átenged ott, ahol amúgy is elsőbbségem van. Ezzel csak azt erősíteném, hogy zebrán átengedni a gyalogost csak szívesség és nem kötelesség. Autós analógiával: integessek mindenkinek aki nem hajt ki elém, mikor főútvonalon haladok?
2017. okt. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Egyetértek 7-essel. Ez a szokás azért honosodott meg, mert a gyalogok egy része nincs tisztában azzal, hogy neki van elsőbbsége a zebrán minden esetben, ezzel megköszönik az átengedést.


A baj ezzel az, hogy az az üzenet az autósoknak, hogy kegyet gyakorolnak azzal, hogy lassítanak/megállnak, holott kötelességük. Nem, nem pártolom a féktávon belüli leugrást fülhallgatóval a gyalog fején, de sajnos még most sem ritka, hogy az életemmel játszom egy forgalmas út melletti zebrán gyalogként. És ezen változtatni kell, nem pedig biztatni az autósokat (vagy bármely járművezetőt), hogy motorbőgetéssel kikényszerítse a gyalogból a megállást az "utánam úgysem jön senki, várja meg míg átmegyek" égisze alatt.

2017. okt. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"a gyalogok egy része nincs tisztában azzal, hogy neki van elsőbbsége a zebrán minden esetben"


Ezt nehezem tudom elhinni. Szerintem valami más áll ennek a szokásnak a hátterében.

2017. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam inteni gyalogosként. Mert sok paraszt nem áll meg a gyalogosnak.Én kifejezetten örülök,ha maguktól megállnak:)
2017. okt. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!