Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az oktatáson tolatni kell, de...

Az oktatáson tolatni kell, de hiába nézek hátra, nem látom a felfestett jeleket, akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
2008. okt. 22. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
AZ oktatáson egyszer egyenesen kell csak tolatni, szóval akkor nem mozdítod sehova sem a kormányt. Van még 2 feladat ami tolatos, amikor hátulról állsz be, és amikor saroktolatsz. Saroktolatésnál az oldaltükörből látni kellene a szegélyt, akkor jó. Hátulról merőleges parkolásnál pedig elöször rögtön egy picit kormányzol, majd ha fordulsz akkor mégegykicsit és a végén vissza kell szedni egyenesbe, de ezt részletesebben elmondja az oktatód. Nemtudom milyen felfestésekről van szó. De ha nemlátod, de tudod mit kell csinálni, illetve a tükörből látod, akkor csak csinálj úgy mintha néznél hátra :))) Általában én is tükrökből tolatok.
2008. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a bólyához meg a szegélyhez kell tolatni, de nekem hátrafele kell néznem, nem engedi, hogy tükörből nézzem, és így meg persze hogy nem tudok rendesen beállni
2008. okt. 22. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem engedi,mert a vizsgán bukás,ha tükörből tolatsz.Azért kell hátrafele nézni,hogy nehogy elüss valakit tolatás közben.A tükör meg nem visszanéző,hanem visszapillantó.Ez így felel meg a szabályoknak.Gyakorlatban persze egész más.Az oktatóm azt mondta,hogy ő is úgy tolat,hogy egyszer hátranéz,utána pedig a tükrökből,mert úgy centire pontos tudsz lenni,ha hátranézel,akkor meg könnyen el lehet nézni akár 10-15 centit is.De ne izgulj idővel majd belejösz.Sokat kell gyakorolni,aztán egyszercsak hirtelen ráérzel.Ne ijedj meg,ha először lehetetlennek tűnik a feladat.
2008. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Annyi még,hogy elméletileg a tekintetednek folyton vándorolnia kellene.Magyarul nézel hátra,időnként pedig belepillantasz a tükrökbe,hogy lásd a vonalakat is.Biztos csaj vagy,azért megy nehezen.Nyugi,idővel biztos menni fog.
2008. okt. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Néha bele lehet a vizsgán nézni a tükörbe, de alapvetően hátra kell nézni, azért írtam, hogy csainálj úgy mintha hátranéznél, és amikor a tükörrel pillantsz akkor figyeld meg jól.

az első válaszoló

2008. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is így voltam ezzel.Aztán vizsgán az előttem vizsgázó csajt megrántották mert egyfolytába hátranézett tolatásnál.Nézni kell a három tükröt előra +hátra.Na meg a lényeg,hogy vizsgán ne úgy akarj tolatni mint a golyó mert azt úgy utálják a vizsgabiztosok......meg röpül is a hibapont relatív sebességtúllépésért:D
2008. okt. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!