Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV-n a Metrónál a jegyellen...

A BKV-n a Metrónál a jegyellenőröknél felfestett fehér vonalat ha átlépem akkor már nem is tartóztathatnak fel és nem is kérhetik a jegyem bérletem? És a fehér vonal előtt akár az ellenőr akár a biztonsági őr feltartóztathat? Erőszakkal ott tarthat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 15:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

a biztonsági őr igen, a metró rendőrség megérkezéséig visszatarthat, ha nem tudsz bemutatni érvényes jegyet vagy bérletet az ellenőrnek, ...de az ellenőr nem.

(felkér, hogy várd meg a rendőrség megérkezését, illetve eléd állva meggátolhatja, hogy elhagyd a Metro területét!

ha hozzá érsz, próbálod félre lökni, jogosan érhet Ő is hozzád és ekkor már fizikailag is visszatarthat, a rendőrök megérkezéséig, ugyan is ekkor már, utólag mentesítve lesz, a személyi szabadság és az állampolgárok szabad mozgásának akadályoztatása, vádpont alól.)

ezt a fehér vonalat? nem értem...

a Metro teljes területén, míg a kijáratokatt el nem hagyod, addig ellenőrizhetnek.

2010. nov. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

elvileg nem, gyakorlatilag a nyakadra térdelnek és úgy tartóztatnak ott! (nem vicc, láttam ilyet!)

Szerinted miért cserélődnek állandóan?

2010. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
fenébe már, hogy mindig megelőz valaki a válasszal! -.-
2010. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Se az ellenőr, se a biztonsági őr nem tartóztathat fel törvényesen! Viszont a gyakorlatban nem érdekli őket a törvényesség.
2010. nov. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2010. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

III. Személyszállítási szolgáltatás igénybevételének részletes feltételei (Utazási feltételek) ........ 8


III.1. Utazáshoz való jog...... (8. old.)

III.2. A szerződés létrejötte.....(9. old.)

III.3. A szerződés megszűnése.....(9. old.)


[link]


[link]

2010. nov. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A fehér vonallal arra gondoltam hogy a metrónál van ahol a jegyeket kell kilyukasztani annál a bedugós automatánál. Elvileg ha azt átlépem akkor az már nem a BKV területe. Mert akkor az már olyan mintha csak az aluljáróban szeretnék átmenni a másik oldalra mint egy járókelő.
2010. nov. 28. 10:36
 8/15 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt a linket nagyon köszönöm a hozzászólónak nagyon hasznos.


Sajnos a gyakorlatban tényleg nem érdeklik az ellenőröket a szabályok. De azt a részt nem nagyon értem hogyha elém áll azzal feltartóztathat az oké de ha én megpróbálok elmenni és ki akarom kerülni és így nyilván kénytelen vagyok hozzáérni a testemmel hogy ki tudjak szabadulni akkor már joggal ott tarthat mert nem fértem el tőle és hozzáértem?

2010. nov. 28. 10:55
 9/15 anonim ***** válasza:

utolsó kérdésedre:

Ezt a hozzáérést, ők már a biztonsági őr megtámadásának veszik, és szerintük ekkor már jogosan tartóztat fel, akár fizikai erőszakkal is.

Ésszerű megoldás: kikerülöd, (ahogy tudod!) aztás "spuri", hajcs! a lehető legrövidebb úton, gyorsan elhagyod a Metro területét (utánnad nem mehet, és a Metro területét, ha elhagyod, a rendőrökön kívül már nem tartóztathat fel senki!

2010. nov. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Ésszerű megoldás: VEGYÉL JEGYET!

Érdekes mód nekem van bérletem, és soha nem volt még gondom abból hogy az ellenőr megállít-e vagy sem...

2010. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!