Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Józsefvárosi Önkormányzati...

Józsefvárosi Önkormányzati Rendészetének egyik autójának a "szirénája" (sárga színű villogó) villog, akkor egyébként mi a teendő?

Figyelt kérdés

Józsefvárosi Önkormányzati Rendészetének egyik autója egy rövid ideig követett, s villogott a felső sárga jelzője - de nem villantott rám , nem tettek semmilyen mozdulatokat, hogy álljak félre, vagy egyebek. Egy km -el később mikor letértem jobbra, ő továbbhajtott egyenesen, viszont akkorra kikapcsolta a villogóját. Nem csináltam egyébként semmi szabálytalant, a 70-es táblánál pont alattam váltott a zöld sárgára (tehát nem a piroson mentem át).


Csak érdeklődnék, ha legközelebb meglátok egy Önkormányzati rendészeti autót, ami villog, mint a fukar, akkor mi a teendő? Miért villogtatják? :D


2017. okt. 20. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hm, jogsival ilyen kérdést…

Na mindegy. A sárga fény veszélyt jelez. Az ilyent használó járműnek nincs különösebb kiváltsága.

A működő fény csak óvatosságra int. Kukásautótól is tartasz? Mert azon is van sárga villogó, meg még sok más járművön is.

2017. okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem ma már semmin nem lepődök meg. És mégis.


Azt a fukar mindenit.....!

2017. okt. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Fogj egy ollót.

Hosszában vágd ketté a jogosítványodat.

Dobd ki.


És soha, soha többet ne ülj autóba!

2017. okt. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A sziréna hangjelzést ad, magyarul nínó.

A sárga villogót (sárga)rigónak hívják, figyelmeztető jelzés. A rigó munkagépeken szokott lenni, illetve olyan járműveken, amiknek sokszor meg kell állni olyan helyeken is, ahol egyébként nem szabadna. Pl. üzemzavar elhárítás, pénzszállítók.

2017. okt. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:D Köszönöm az egyetlen értékelhető választ. :D A többiekben nem csalódtam! :D
2017. okt. 21. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig mindegyik megfontolandó lenne. Első vagyok. Kb. ugyanazt írom, mint a hármas. Szóval az szerintem kettő.

De ha neked ez kérdés, akkor tényleg át kellene gondolni, minden szükséges ismeretnek a birtokában vagy-e, ami a közlekedéshez kell.

És hogy a csalódásod teljes legyen: Nem a rendőrnek autózunk, hanem magunknak. Hogy biztonságban haza érjünk, s mások is. Ha így teszel, akkor tök mindegy, ki milyen színű lámpával villog.

2017. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi pedig az emberiségben nem csalódtunk. Kormányablaknál tudod leadni a jogosítványt.
2017. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
34%
Én most nem akarok itt egy ilyen "harcoljunk egymás ellen" dolgot kirobbantani, de emberek. Azért ne vicceljünk. Veletek fordult már elő olyan, hogy valami nagyon alap dologra nem emlékeztetek? Mert szerintem biztos volt ilyen. Meg szerencsétlent miért kell letámadni? Balesetet okozott? Nem. Megsérült valaki? Nem. Akkor? Embik, embertársaitokkal legyetek már elnézőbbek, és ne mindig csak a bántással válaszoljatok... Köszi.
2017. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!