Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy valaki férfi...

IrciDorci kérdése:

Van olyan, hogy valaki férfi létére képtelen megtanulni normálisan vezetni?

Figyelt kérdés
Férjem huszas évei elején tette le a jogsit, de nem vezetett utána vagy 10 évig. Amikor összekerültünk, közöltem vele, hogy muszáj vezetnie, ha családot szeretne. El isment pár gyakorló órát venni, de első alkalommal, amikor egyedül ment forgalomban, a villamos elé kanyarodott. Dupla gazdasági totál kár. 2 hónapig nem volt kocsim. Utána elhatározta, hogy gyakorol velem. Nem érzem magam biztonságban mellette. Ma kikanyarodott úgy az utcából, hogy körülnézett, látta, hogy jönnek és mégis elé kanyarodott, majd index nélkül sávot váltott és majdnem nekiment valakinek, aki aztán elküldte melegebb éghajlatra -jogosan. Vajon a koncentrációjával, vagy a helyzet felismerésselvan a baj? Mivel én nagyon jól vezetek, nem értem, mi a baja.
2017. okt. 21. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem nemfüggő, de lehet.
2017. okt. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van. Jómagam sem vagyok jó autó vezető. Nincs ezzel semmi baj, ha tehetem elkerülöm, hogy autót vezessek forgalomban, a feleségem szokott vezetni többnyire.
2017. okt. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez nemektől független. Van akinek való a vezetés, és van akinek nem. Személyesen találkoztam a drift európa bajnokkal (talán 2006-os vagy 2007-es bajnok), aki egy kb 20 éves csaj (akkor volt kb annyi idős). Kegyetlenül terelgeti az autót.

De srácok közül is tudok olyat, akire egy tesco-s RC modellautót se adnék oda egy körre.

Én is elvileg jól vezetek, de pl nekem meg az iroda nem való

2017. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A férfiak körében kisebb az aránya a vezetni képtelen egyéneknek, de mint látható a kérdésből is, előfordulnak. Nem létszükséglet a jogsi, valahogy meglesz vezetés nélkül is.
2017. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 10 éve van jogsim, nem mondom, hogy autóversenyző szintű vagyok, de nem is vagyok hottentotta. Olyan közepesnél árnyalatnyival jobbnak érzem magam. Viszont a nejem is jól vezet, csak még rutintalan, sok közlekedési helyzetet nem lát még át gyorsan. (1 éve van jogsija)
2017. okt. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a férjednek soha nem fog menni igazán. Van olyan ismerősöm, aki 17 éve vezet napi rendszerességgel Budapesten, és nem megy neki. Csoda hogy eddig nem történt semmi.
2017. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A férjed túl jó autót érez maga alatt, a valóság meg nem ez. Gondolom biciklivel azért nem szokott mindenki elé bevágni meg ilyenek. Azért persze meghallgatnám mit kap közben jobbról. :)
2017. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát, amennyiben egy 12 éves, mostmár totálkárt is elszenvedett kis kocsi túl jónak számít... :) Ennél több lóerőt valóban nem mernék alá tenni, de egyébként...biciklizni se szeret. Nem tájékozódik jól, szerintem ez sem segít abban, hogy egy számára egyébként is nehéz közlekedési helyzetben jól döntsön. Csak vér cikinek érzem, hogy mondjuk el kell vinni a gyereket kórházba éjszaka, és nincs biztonságban a gyerek a kocsiban vele. Tudom, ma már van olyan is, hogy a pasinak egyáltalán nincs jogsija és ralán jobb is...de valahogy nehezemre esik így férfinek nézni. Amúgy házasság után kezdett el gyakorolni velem, előtte csak annyit tudtam, hogy van jogsija, de nem vezet régóta. Álmomba nem jött, hogy ilyen szerencsétlen tud lenni a vezető ülésben.
2017. okt. 31. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!