Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B kategóriás jogosítvánnyal...

Roadkill kérdése:

B kategóriás jogosítvánnyal kisteherautó sofőr lehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok,most teszem le a jogsit(KRESZ vizsgánál járok)és mindig az volt az álmom hogy teherautó sofőr legyek de az még nekem túl drága de valamiben csak el kéne helyezkednem és erre gondoltam,lehetek akkor kisteherautó sofőr?és mennyit keress egy ilyen sofőr belföldön?Meg úgy általában hol van szükség kisteherautóra?Bocsánat a sok kérdés miatt de nagyon érdekel.Előre is köszönöm a válaszokat,sziasztok

2017. nov. 3. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

A kérdés az, hogy mit értesz kisteherautó alatt?

"3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi vezetésére jogosít, a szállítható személyek száma 8 + 1 fő. Egy könnyű pótkocsi is vontatható vele, ahol a járműszerelvény megengedett legnagyobb össztömege a 4250 kg-ot nem haladja meg. Egy nehéz pótkocsi is vontatható vele, ahol a járműszerelvény megengedett legnagyobb össztömege a 3500 kg-ot nem haladja meg."

2017. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Furgont lehet B-vel is hajtani. Futárok, postások (Dpd, Fedex, Dhl...), autóalkatrész szállítók (unix), betegszállítók. Kb ez a belföldes realitás, 250-350 körül lehet ilyesmivel keresni.
2017. nov. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen a 3,5 t meg nem haladó gépjárműre gondoltam :D akkor jó ha furgont lehet :D elég jó is a fizu :D és kb mennyit dolgoznak az ilyen futárok?
2017. nov. 3. 21:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Napi 13 óra kb egy átlagos nap.
2017. nov. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt még kibírom,nagyon szépen köszönöm a válaszotokat :D további szép napot.
2017. nov. 4. 14:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha most vizsgázol, akkor nagy reményeket ne fűzz ehhez, hacsak nem valami maszek felvesz ilyet lóti-futi munkára. A posta ha jól tudom már C-t is kér, PAV II-t, de nem biztos. Amúgy én is a postán kezdtem anno, de rohadt szarul fizetett és nem is volt annyira jó. Aztán próbáltam egy ideig a GLS-t, de nem feküdt. Fizetés gyenge, kevés az idő, ha bemérnek fizetek stb. A lényeg, hogy volt egy román cég, aki km-ben fizet, van időkorlát, de azt lehet tartani simán. Napi 1000-1100 km-t lenyomok transzeurópai járatokon, volt hogy napi 1400-at. Több mindennel foglalkozik a cég, van hogy trélerrel megyek, van hogy forgózsámolyos futót húzok, a lényeg, hogy olyan méreteket kell használni, hogy szűkön, de beleférek a 18,5 méteres max hosszúságba, igazából csak én húzom a 9 méter feletti trélert vagy futót. Van hogy a buszra tesznek rá, azzal pl egy nap kétszer megteszem a Szatmárnémeti-Budapest távot, kétszer fel Budapestre, és kétszer vissza Szatmárnémetibe, de ritkán megyek busszal. Ha kicsit sietni kell, 5 óra alatt simán átjövök az országon futóval, pl múlthéten hajnal 1-kor léptem be Letenyénél az országba, és reggel 6-kor már Csengersimánál kiléptem az országból.

Ha furgonozni akarsz, így éri meg. Ezt úgy mondom, hogy furgonról ültem át kamionra, aztán 1 hónap múlva vissza a furgonra, a kamionozás nagyon rossz volt, nem tudsz folyamatosan menni, megkell állni, nem hajthatsz be mindenhova stb. Furgonnal nincs ilyen gond, éjjel nappal lehet menni, és jobban fizet mint a kamion.

2017. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod utolsó:D
2017. nov. 12. 22:37
 8/8 anonim válasza:
Szia én a Bárdinál dolgoztam heti 5 nap napi 9 óra munka, 130 ezer ft nettó fizetés, de az már jónak számít, mert van hogy megvonják a prémiumot és akkor kevesebb. Kiszállító voltam.
2017. nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!