Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Struccal vagy tevével lehet...

Struccal vagy tevével lehet közlekedni Magyarországon közutakon, tiltja a kressz?

Figyelt kérdés
2017. nov. 7. 16:39
 1/5 anonim válasza:
Szerintem semmi akadálya. Lóra sem kell engedély. De erre én is kíváncsi lennék :D
2017. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanaz vonatkozik rájuk, mint a lovakra.

Arról ugyan megoszlanak a vélemények, hogy az állat hátán ülés a KRESZ szerint minek minősül: állati erővel vont járműnek, vagy állat vezetésének. Mert hátasállatról nincs szó a rendeletben.

2017. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A struccal közlekedés hol elfogadott, és milyen formában?

Ez azért kérdés, mert a KRESZ a közlekedés szabályainak gyűjteménye, de a többi törvényt is be kell tartani, pl az állatvédelmi törvény megsértéséért is lehet büntetést kapni, vagy egyszerűen azért, mert az állat veszélyezteti a környezetében lévők biztonságát, csíp, harap, rúg, vagy egyszerűen csak félelmet keltően viselkedik

2017. nov. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Jogosítványt, és oltási anyakönyvet kérem átadni" :D :D
2017. nov. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 3


Itt konkrétan a KRESZ-ről szólt a kérdés. Az meg nem tiltja alapból semmilyen állat hátán való közlekedést. Helyi (egyes utakra, szakaszokra szóló) tiltások szerepelnek benne.


Az állatvédelemnek mi köze lenne hozzá? Miért állatkínzóbb egy állat hátán ülni közúton, mint egy versenypályán?

Nézd meg az állatvédelmi törvényt, egy szót sem ejtenek benne arról, hogy hol tilos hátasállat hátán ülni.

[link]


Másrészt, egy strucc vagy egy teve sem veszélyesebb, mint egy ló, ami hátul rúg, elöl harap, meg egyébként is sokan félnek a közelében.


Ha bármi törvényt vagy rendeletet találsz, ami tiltja az állat hátán való közlekedést, akkor szólj.

Én csupa olyan írásokat találtam a neten, amik szerint nem tilos, ahol konkrétan nincs tiltva.

2017. nov. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!