Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Rendőr utólag megbüntet azért...

Rendőr utólag megbüntet azért mert megkülönböztetett jelzéssel haladó rendőrnek nem adtam meg az elsőbbséget?

Figyelt kérdés

Ma megyek haza, pont az utcánkhoz értem, kanyarodnék be ( szűk környék ) balra szemből jönnek ügye meg kellett neki adnom az elsőbbséget viszont mögöttem 50 méterre volt a szirénázó rendőr, aki elment mellettem az megállt a kukáknál ( kilógnak az útra a szemetesek ) én gondoltam bő gázzal "izomból" behajtok az utcába nem törődve a már 25 méterre mögöttem lévő rendőrrel( végig visszapillantóba néztem kb. 25m), épp, hogy bementem már oda is ért.


Nem tudott volna kikerülni mert az autós akinek megadtam a kötelező elsőbbséget az megállt ezzel eltorlaszolva a helyet, úgy érzem jól döntöttem, de mi van ha mégsem és mivel rendőröknél van kamera ezért megbüntet.


Számíthatok büntetésre?


2017. nov. 10. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megbüntetni, a lényeg, hogy elengedted, az majdnem mindegy, hogyan amíg nem veszélyes. Ilyenért amúgyis max. helyszíni bírságot kaphatnál, azt meg ugye nem kaptál. Ha szirénával mentek, kisebb bajuk is nagyobb volt nálad.
2017. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában sok ember abban a tévedésben él, hogy ha szirénát hall, akkor le kell cövekelni ott ahol épp tartózkodik! :(

Nem, a mkj járműveket segíteni kell az elhaladásukban, ha elhúztál előlük, akkor máris segítetted őket.


Itt egy példa, béna fickó a legrosszabb helyen lecövekel: [link]

2017. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk mentő, de ettől függetlenül, az őket nem segítő szabálytalankodók egy részének biztos kiosztottak valami tárgyjutalmat. :)

A filmen az egyik esetben hallani is az autóban ülőt:

"A hülye! Jó, hogy föl lett véve."

Gondolom, a büntetésre céloz vele.


(Természetesen, a kérdezett eset éppen hogy az elhaladás segítése volt.)

2017. nov. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
No igen, nálam is van kamera csak elöre néz semmi nem látszik természetesen csak a hang hallatszik. Mindegy is, lementem hátha...
2017. nov. 11. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!