Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy ilyen után körülbelül...

Egy ilyen után körülbelül mennyi alkohol marad a szervezetben?

Figyelt kérdés

Még a múlthéten történt,hogy egy ivással eltöltött este után, másnap délelőtt kocsiba ültem, és csak útközben esett le,hogy nem kellett volna.


Történt ugyanis, hogy este 22 órától úgy éjjel 2-ig ittam 8x 4 cent Jagert (35%) valamint 3x4 cent Hubertust (33%) és egy doboz sört (4%).

Ehhez 185 cm és 85 kg vagyok, nem ettem semmit utána.

Délelőtt 11-kor indultam útnak.


Nem voltam másnapos sem fáradt, de nagy mázlim volt, amit a mai napig megemlegetek.

Most már csak puszta kíváncsiságból is érdekel,hogy vajon milyen véralkoholszintem lehetett akkor?

Még ha csak úgy kb-ra is.

A felszívódást számoljuk egy átlag ember szervezetével.


2017. nov. 10. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Látom felétek már csak uniós kocsmák vannak, ahol derogál felest adni. Ennyi pia után, örülj, hogy nem állítottak meg, biztos fújtál volna 0.3-at.
2017. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem kocsma volt, hanem házi buli, és 2 illetve 4 cent alapján volt a mértékegység a poháron, ez alapján töltöttem.
2017. nov. 10. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, egész sok marad benne... kalkulátorok szerint legalább 0.6 ezred, de egy másik szerint 1, ami már nem is kevés.

Mázlid volt, nagyon

2017. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%

22⁰⁰ és 2⁰⁰ között nehéz kiszámolni, pontosabb időütemezés nélkül.

Átlagban, óránként 8-9 gramm etilalkoholt bont le a szervezet, és ez 4 órányi időtartam.

Ugyanakkor, például, 4 centiliter 35%-os alkohol 11 gramm etilalkoholt tartalmaz, ami – átlagos esetben - 1,29 óra alatt ürül ki a szervezetből.


Az alkoholszázalék (V/V%) azt adja meg, hogy 100 milliliter italban hány milliliter etilalkohol van.


35 V/V% esetén 100 milliliter italban 35 milliliter etilalkohol van.

1 centiliter = 10 milliliter → 4 centiliter = 40 milliliter.

Ha 100 milliliter italban 35 milliliter etilalkohol van, akkor 40 milliliterben (40/100)*35 = 14 milliliter.

Az etil-alkohol sűrűsége 0,789 gramm/milliliter → 14 milliliter etilalkohol 14*0,789 = 11,046 gramm.

Óránkénti 8,5 gramm lebomlása esetén ez a mennyiség 11,046/8,5 → 1 óra és 18 perc alatt bomlik le.

Ha valaki 4 órányi időtartam alatt egyenletes időközönként 8 ilyet iszik, akkor félóránként iszik egy 4 centiliterest. Fél óra alatt 0,5*8,5 = 4,25 gramm bomlik le; 11,046-ból marad 6,796 gramm és ehhez jön az új 11,046 gramm, vagyis a félóra múlva történő új íváskor 17,842 gramm etilalkohol lesz a vérében.

És így tovább, a nyolcadik, 2⁰⁰-kor történő iváskor 58,618 gramm etilalkohol van a szervezetben.


A 3 Hubertust is egyenletesen, 80 percenként számolva, az első 2 már lebomlik 2⁰⁰-ra; ekkor fogyasztva a harmadikat ez 10,4148 gramm etilalkoholt jelent.


Ha a sör, például, éjfélkor lett fogyasztva, akkor kicsivel 2⁰⁰ előtt kiürül a szervezetből.


Tehát, ilyen időbeosztással számolva, 2⁰⁰-kor 58,618+10,4148 = 69,0328 gramm etilalkohol volt a szervezetben. Ez, átlagértékkel számolva 69,0328/8,5 = 8 óra és 7 perc alatt ürül ki, azaz kb. 10⁰⁰-ra.


Ha a nagyobb mennyiség az iszogatás kezdetén volt, akkor korábban, ha 2⁰⁰-hoz közelebb, akkor később ürült ki.


A nemed, magasságod, testsúlyod akkor számítana, ha hamarabb vezettél volna, vagy kedvezőtlenebb ütemezéssel ittál. Több vér esetén, ugyanannyi etilalkohol, kisebb gramm/liter értéket ad. Esetleg, adott időpontban történő ellenőrzéskor, számíthat, hogy bűncselekmény valósul meg, vagy csak szabálysértés. Akkor jól jöhet, hogy szakirodalmi adatok szerint neked 5,66 liter véred van, míg egy 168 cm-es 70 kg-os férfinek csak 4,6 liter.

Ugyanolyan mennyiségű etilalkohol nálad 23%-al kisebb gramm/liter véralkoholt jelent.

2017. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!