Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolási gondokkal küzdök,...

Parkolási gondokkal küzdök, tudnátok segíteni hogyan csináljam jól?

Figyelt kérdés
Sziasztok, igen nő vagyok... Ami gondot okoz, merőleges parkolásból tolatva kijönni. Egyszerűen képtelen vagyok rá ha áll mellettem autó. Hogy kéne csinálnom? Kitolatok teljesen egyesen és ha kint van a kocsi orra akkor kezdek el kormányozni? Beállni be tudok, bár tolatva még nem próbáltam, csak mikor tanultam. A párhuzamos megy nekem, de bevásárlás alkalmával erre ugye esélyem sincs. Köszönöm az építő válaszokat!

2017. nov. 11. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy is csinálhatod, ha kis autód van, mert azoknak szinte mindig van elegendő hely.

Ha nagyobb kocsit vezetsz, és tolatsz kifele, akkor az elejét figyelve (hogy nehogy lekarcold a melletted álló kocsit) már elkezdheted a kormányt is tekerni. Ilyenkor három dologra kell figyelni:

- a melletted álló kocsira, nehogy lehúzd;

- a mögötted álló kocsira, nehogy neki tolass;

- a forgalomra.


Ha megy a tolatás, akkor próbáld ki, hogy eleve tolatva állsz be. Sokan szeretik így csinálni, bár nekem nem annyira szimpatikus egy bevásárlóközpont parkolóhelyén.

20/f

2017. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos úgy is lehet parkolni ilyen helyeken, hogy tolatva állsz be. Csak ezt én sem szeretem, mert ha nagy bevásárlást csinálok, akkor nagyon rossz bepakolni a csomagtartóba, ezért orral állok be.

Úgy kell háttal kitolatni ilyenkor, hogy nem is arra összpontosítasz, ami hátul van (persze nagyon fontos az is), hanem az autó orrát figyeled. Pl jobbra hátra akarok kitolatni, akkor én már akkor eltekerem a kormányt egy kicsit, amikor még a másik autó mellett vagyok, így ívesebben tudok kitolatni. És ja, ha már az autó orra nincs a másik autó mellett, akkor teljesen kitekerem a kormányt, és kitolatok szépen. Persze ezt nem lehet mindig egy mozdulatból megcsinálni, mert van, hogy hátul is állnak közel autók.

2017. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem egyenesen tolatsz ki.

Szinte már indulástól adsz egy egész kis ívet, hogy lehetőség szerint minél jobban közeledjen a kocsi hátsó része ahhoz az autóhoz, amerre ki akarsz fordulni. Mert akkor több helyed lesz a másik oldalon az autó orrának.

Egyszerre figyeled, hogy se az autó eleje, se a vége ne kerüljön veszélyesen közel a szomszéd kocsikhoz.

Amint az autó fele kiért, onnantól már arra az oldalra nem kell különösebben figyelni, csak az autó orrát kell nézni, és lehetőség szerint minél jobban alászedni a kormányt.

Remélem, érthetően írtam.

2017. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Istenem....

Huzz vissza az autosiskolaba és tanuld meg

2017. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tolatva csak párhuzamosan tudok parkolni, abba nagyon penge vagyok, de merőlegesen... nem mertem kipróbálni, jobb a biztonság alapon.

Az első 3 válaszolónak hálás köszönet. A negyediknek... nos hát igazad van, lehet azt kéne. De te egy ritka bunkó állat fajta lehetsz a stílusodat illetően :)

Opel Corsám van, azért ez nem egy nagy autó, tudom vmit muszáj lesz csinálni magammal, mert nem állapot ez így. De vhol annyira szűk a hely, pl Lidl-nél, hogy oda nem is megyek ha én vezetek, mert tutira nem tudnék kiállni. Na holnap gyakorolok egyet üres parkolóban. Köszönöm! :)

2017. nov. 11. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Rád akartam írni privátba, de nő vagy, és az lett volna a válasz, hogy "van barátom, kopj le"

Ezért itt írom.

Ez nagyon helyzetfüggő, ha úgy rád állt, hogy mm váalsztja el a visszapillantót akkor egyenesen ki kell tolatni majd majd előre menni és vissza tolatni majd elfordítani a kormányt jobbra vagy balra, viszont ha úgy vesszük ahogy a nagykönyvben meg van írva akkor én úgy szoktam, hogy amikor a motorháztetőm fele éri csak el képzeletbéli vonalba a másik járgányt akkor fordulok ki, eddig nem volt gond :D

2017. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!