Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionos Hét közbeni több...

Jucsucsu kérdése:

Kamionos Hét közbeni több mint 24 órás pihenő, heti pihenőnek minősül-e?

Figyelt kérdés
Lehet-e olyan, hogy ha majd hétvégén úgy is tartok egy heti pihit. A hét közbenit nem veszem heti pihenőnek. Pl azért, mert előző hétvégén csökkentett pihim volt.

#kamion #heti pihenőidő #561 es rendelet
2017. nov. 12. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Engem az osztrák 300 összeurópai fabatkára büntetett miatta, vagyis amiatt, hogy 45ösből indulva, a hétközbeni 24 után nem 45 volt a köv. heti pihim. Magyarul a program bő egy héten belül a köztes 24 miatt két 45öst akart látni...

A rendőr helyben elnézést kért, de nem mérlegelhet, ha a program pirossal kidobja a hibát. Nem ez az egyetlen életszerűtlen dolog az agynélküli agyonszabályozásban...

Ebben az esetben a büntit jó eséllyel vissza lehet perelni. Jobb, ha annyit tudsz ilyenkor állni, hogy kiadja a napi pihi+az előző csökkentett heti pihihez járó pótlást, és annak betudni.

Érdemes mindent papírra írni, mert ott probléma esetén gyorsan át tudod nézni magadnak, hogy jogos-e a panasz? Én pl. egy fénymásolt, átalakított menetlevélre vezetem minden járat tevékenységét.

2017. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
konkrétan mi a kérdés ?
2017. nov. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Konkrétan az a kérdés, hogy ha én nem akarok heti pihenőt tartani, de összejön pl 26óra pihi mert mondjuk leraktam valahol és várom a következő fuvart. Akkor ez most csökkentett heti pihenőnek minősül-e?
2017. nov. 19. 11:45
 4/4 anonim ***** válasza:
6 x 24 órát melózhatsz. Utána jön egy 24(45) pihi. Tök mindegy milyen napokon veszed ki.
2017. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!