Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sokan miért sértődnek meg, ha...

Sokan miért sértődnek meg, ha levillogják őket a belsőben való "terpeszkedésért"?

Figyelt kérdés

Nem szoktam sietni, főleg nem villogni, de a minap kivételesen ilyen nap volt.

140-150-el haladtam a belső sávban, 2-en előzték a kamionokat, vártam-vártam, elfogytak a kamionok, üres lett a külső, nem mentek le egyik sem, 120-al mentek tovább.

Rávillogtam az előttem lévőre, nem ment arrébb, villogtam, aztán egyszer csak lehúzódott, mentem a következő után, az sem ment le.

Közben akit először levillogtam az visszajött mögém, és elkezdett villogva tolni hátulról (én meg ugye nem tudtam menni a "társa" miatt.)

Aztán az is nagy nehezen lement, így én elhúztam, nem jött utánam az sem aki villogott.

Aztán a hab a tortán az autópálya vége felé egy papa 80-al bejött elém, na arra aztán hiába villogtam, dudálni meg már nem akartam.

Úgy alapvetően a legtöbb ember korrektül lehúzódott, még csak el sem gondolkoztam rajta,hogy villogjak, pedig nem mindenki ment le azonnal, nyilvánvaló,hogy ha éppen előz, akkor érhető, nem tud felrepülni.


Viszont ez a besértődés, visszavillogok...engem egyszer villogtak le eddig, épp egy kamiont előztem, nem tudtam volna hová menni, azt nem tartottam korrektnek, de más lehetőséget nem adok, mert nem tehénkedek a belsőben 120-as tempóval meg főleg nem.

Mindenesetre mint írtam, nem szoktam így vezetni, és nem a boltba siettem, fontos dolgom volt.Bár ha a boltba sietek akkor is jobbra tartás van normális esetben.


2017. nov. 13. 18:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ja, 1%, ezt te sem gondolod komolyan :D

Már a városban látszik, hogy azt se tudja a legtöbb hazai autós,hogy mit jelent jobbra tartani, mert kb. a külsőben lehet normálisan haladni, a belső meg tele tötymörgő balfékekkel.

Ha a pályán a kamionosok nem tartanának jobbra akkor úgy nézne ki a pálya, hogy a belsőben mennének 110-120-al a külsőben meg 130-140-el.

Az úttal meg semmi gond nem volt, és azért a legtöbb pályán nincs olyan, hogy a külső szar, a belső meg kiváló, úgyhogy ez rossz irány a mentegetésre.

De ha jól értem akkor nyugodtan lehet 110-120-al autózni a belső sávban, ha valaki villog-dudál akkor az meg csak egy paraszt, igaz?!És semmiképp sem velem van a baj, mert akkor lehet ezzel élek amikor teherautót vezetek.

2017. nov. 14. 17:44
 12/16 anonim ***** válasza:

1 kérdés: Neked miért lesz jobb attól, ha 1 autó mögött villogsz 120-szal mintha 2 mögött?


A rád villogó autós pontosan ugyanolyan okból villogott rád, mint te.

2017. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ugyan az az autó volt.

Én azért villogtam rá, mert nem tartott jobbra.

Utána félrement, majd visszajött mögém, és ekkor húzta a refit.

Bosszúból, majd mikor az előtte lévő is lement végre valahára, én tűztem neki, ő nem.

2017. nov. 14. 19:30
 14/16 anonim ***** válasza:
Jó, és ha egy másik autó ért volna utol téged és az kezd rád villogni, akkor az jogos lenne szerinted?
2017. nov. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, félrementem volna a jobbra, annak rendje szerint.:) Ilyen egyszerű, ámbár ezt az előtt megtettem volna már,hogy utol érnek.
2017. nov. 14. 20:28
 16/16 anonim ***** válasza:

"Ja, 1%, ezt te sem gondolod komolyan :D "


De, komolyan gondolom. Majdnem minden nap pályázok. Magyarországon kimondottan jól pályáznak a sofőrök. Ausztriában, Németországban már nagyon gyakori, hogy 5-10 percre is beragadsz a belsőbe 100 km/h-val, mert valaki annyival előzi a kamionokat. De nem villant le senki, a Porsche sem. Magyarországon meg majdnem mindig levillantanak, ha nem éppen a 6 éves Audimmal vagyok. Ha azzal vagyok, akkor valamiért nem villantanak le. Pedig annak se nyomom mindig, mint a süket.

2017. nov. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!