Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Erdélyben a út, utca és tér...

Nemgyk kérdése:

Erdélyben a út, utca és tér nevek milyen nyelven fordulnak elő?

Figyelt kérdés

Vegyes településeken két nyelvű táblák vannak, olyan terülteken ahol többségi nemzet él egy nyelvűek?

Milyen szabályozás van erre vonatkozólag?



2017. nov. 14. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:

2 éve jártam arrafelé (Székelyudvarhely). Szinte mindenki magyarul beszélt, kiírva több volt a magyar szöveg, mint a román. A helységnevek nagy betűkkel magyarul, alá kisebb betűkkel románul van kiírva.

Ilyen, hogy vegyes település, szerintem nem nagyon van.

2017. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ilyen, hogy vegyes település, szerintem nem nagyon van."


Már hogyne lenne? Néhány székelyföldi falun és városon kivül csak az van.


Amúgy az utcanevek elég gyakran előfordulnak magyar nyelven, ahol elég nagy a magyarok aránya, és van elég erejük.

Kolozsváron például nagyon hosszú harc folytatódott még azért is, hogy a helységnévtáblán a város bejáratainál fel legyen tüntetve a város neve magyarul is. Ehhez például a lakosság legalább 20%-a magyar kell legyen, ami Kolozsváron már nincs meg, de nehezen így is kiharcolták.

Amúgy nagyon sok helyen, ahol éltek svábok, vagy szászok, esetleg még ma is élnek, németül is ki van írva a falu, város neve, esetleg az utcanevek is németesek alapból.

2017. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!