Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehet normálisan közleked...

Hogy lehet normálisan közlekedni Magyarországon? Melyik a legműködőképesebb mód?

Figyelt kérdés

Autó - tele vannak barmokkal az utak, száguldozó balesetveszélyes, illetve szerencsétlenkedő, világtalan tötymörgő sofőrök váltják egymást. Egy óra megtenni 40 km-t, és nagyon gyakran vannak balesetközeli szituációk. A taxi ugyanez, csak még drága is.


Busz, vonat - kicsit lassú, teljesen kiszámíthatatlan, sok a hangos/büdös utas, nagyon drága


Bicaj - alig pár helyen van normális bicikliút, emellett dombos vidéken, rossz időben kellemetlen.


Most komolyan, mi a leghumánusabb módja a közlekedésnek?

Első prioritás, hogy biztonságos legyen (az autó meg a bicaj itt elbukott), második hogy kiszámítható legyen (itt pedig a busz és a vonat vérzik el)...

Van más alternatíva eljutni a-ból b-be?


2017. nov. 23. 15:03
1 2
 11/20 Beviz Elek ***** válasza:
Akkor a probléma a te készülékedben van, tehát az autós közlekedéssel az a baj, hogy te nem tudsz vezetni.
2017. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Aha, szóval ha szembe előznek olyan 140-nel a 90-es táblánál, és én bemegyek az árokba, hogy elkerüljem a halálos frontális balesetet, akkor én nem tudok vezetni. Ha belém csattan oldalról, egy beláthatatlan mellékutcából egy telefonáló nő, ahol nekem volt elsőbbségem, akkor én nem tudok vezetni. Ha utasként ülök valaki mellett és balesetünk lesz, akkor én nem tudok vezetni.

Oké, elfogadom.

Akkor továbbra is ott a kérdés: akkor mivel tudnék közlekedni?

2017. nov. 23. 18:15
 13/20 anonim ***** válasza:
Akkor marad a vonat.
2017. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Kamionnal, erős, biztonságosabb bárminél, gyors ha kell, nem fognak ledudálni, igaz drágább, de a kényelemnek ára van.
2017. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Motor, csak ésszel kell.

Esőben meg nagyon rossz időben ki lehet bírni az autót is.

2017. nov. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Érdekes amiket leírsz, elég sokat vezetek Budapesten főleg, soha semmilyen baleseten nem volt. Volt veszélyes helyzet, igen, de valahogy sikerült megoldani.


"ha szembe előznek olyan 140-nel a 90-es táblánál, és én bemegyek az árokba, hogy elkerüljem a halálos frontális balesetet, akkor én nem tudok vezetni" -> Nem igazán van olyan, aki annyira szűken jön ki, hogy ha te 90-el mész, egy fékezéssel ne tudnál annyira lassítani, hogy beférjen, vagy vissza tudjon menni. Tudom, mert volt már ilyen esetem, elég volt kicsit elvenni a gázt, egy esetben egy kisebbet fékezni.

Hülye volt aki ki ment? Igen, de elkerülhető volt.



"Ha belém csattan oldalról, egy beláthatatlan mellékutcából egy telefonáló nő, ahol nekem volt elsőbbségem"

Elsőbbsége annak van, akinek megadják. Napi szinten járok a belvárosban, ahol tele van a környék felváltva jobbkezes és táblás kereszt utcákkal. Ilyen helyen egyrészt én sem megyek őrült gyorsan, illetve nem szakad le a lábam, ha a beláthatatlan utcák előtt elveszem a gázt még időben, ne adj isten a fék közelébe rakom, hátha. Ma reggel pont így fordultak ki elém, a furgonos benézte, de egy kisebb fékezéssel bőven megoldható volt a szitu, elnézést is kért.



Igen, vannak helyzetek, amiket nem feltétlenül tud elkerülni az ember, de ezek nagyon-nagyon ritkák, ha tényleg odafigyel valaki.


Ja és a motor csak az időt és hatékonyságot javítja, cserébe sokkal veszélyesebb, ha nem tudsz a forgalomra odafigyelni és előre gondolkodni. (Nem elég csak az előtted lévő autó lökhárítóját nézni, ahogy azt sokan teszik.)

2017. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Beviz Elek ***** válasza:
Nagyon egyet kell értenem az utolsóval!
2017. nov. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#16

Úgy, hogy az árokba mentem, úgy volt kb egy méterre től az illető. Kanyarban egyszer csak ott volt előttem pár méterrel. Persze, sokszor elég elvenni a gázt - ha minden szemből előző miatt bemennék az árokba, akkor alig lennék az úttesten - de ez nem az a helyzet volt. Sajnos akkor még nem.volt kamera az autóban (ezután az eset után vettem).


A másiknál meg nem gondolom a 30 km/h-mat száguldásnak. Na mindegy.. persze oda szoktam figyelni akkor is, ha nekem van elsőbbségem (sajnos a betonfalon nem látok át, mire belátok, addigra meg rég belóg a kocsi orra a kereszteződésbe)


Egyébként most minden mást félretéve, miért tanítják a bizalmi elvet? Aki az alapján vezet, annak garantáltan csomó balesete lesz.. mi értelme ennek? :D

2017. nov. 24. 09:46
 19/20 Alex Fly ***** válasza:

Alapvetően akárki akármit mond: a közlöködés veszélyes üzem.

Azért nem kell túlságosan parázni ezen, az esetek nagy részében épségban célhoz lehet érni. Az pedig, hogy melyik közlekedési eszközt érdemes választani, sok mindentől függ: az utazás távolságától, az utazó személyek számától, csomagoktól, stb...

2017. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Teleportálás :) Gyors, kiszámítható :)

Talán egy hibája lehet, ha hibázol lehet a Marsra teleportálsz űrruha nélkül, ekkor nagyon gyorsnak kell lenned a teleportálógép újrabeállításához, különben megfagysz és oxigén sincs :)

2017. dec. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!