Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » (Szlovák autópálya) D1 vagy 1?

(Szlovák autópálya) D1 vagy 1?

Figyelt kérdés
Ugyebár Szlovákiában az autópályák száma előtt egy 'D' betű található, ami azt jelenti szlovákul hogy autópálya, és van, ahol nincs ott az a D betű pl. mikor ki van írva hogy a D1-es autópályán lehet eljutni valamerre, és nincs ott a 'D' betű, csak piros alapon fehér betűvel '1', és a kérdésem az, hogy mitől függ hogy hol mi van? Van erre valami szabály, vagy csak egyszer ilyen egyszer olyan?

#autópálya #Szlovákia #Szlovák autópálya
2017. nov. 25. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

D autópálya, R autóút

nekem nem rémlik, hogy láttam volna D, vagy R nélkül ilyet

2017. nov. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én viszont például Pozsonyban is láttam, de itt egy link: [link]

Ezen nem D2, hanem sima 2

2017. nov. 26. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:
a nejem azt mondja az a gyorsutat jelöli talán, olyan mint az autóút
2017. nov. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk logikus - lenne -, csak az a probléma itt, hogy a D2-esen van kiírva, az pedig autópálya. Meg láttam már D1 helyett piros 1-est is.
2017. nov. 26. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor passz, lehet ez ugyanazt jelenti, mint a D2, csak levették róla a D-t. a googleban se találok sehol ilyet.
2017. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mert azt tudom hogy Csehországban nem használják, legalábbis ha ki van írva akkor nem, attól még D1 meg R1, csak nincs odaírva, aztán lehet hogy Szlovákiához köze van ennek.
2017. nov. 26. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!