Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen esetén büntethet meg a...

Milyen esetén büntethet meg a rendőr, ha megállni tilos táblánál megállok?

Figyelt kérdés
Nemrég megbüntetett 10 ezerre a rendőr mert, Forgalmi okok miatt kénytelen voltam megállni egy megállni tilos táblánál. Természetesen nem hagytam el az autót vagy ilyesmi? Jogszerűen cselekedett a rendőr, hisz nem üthettem el azt a gyalogost -aki bár szabálytalanul- de át ment előttem.

2017. dec. 2. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A forgalmi okból megállásért nem büntethet. Akkor a piros lámpánál is végigbüntethetné a sort?

Ha így volt, pontosan, ahogyan írtad - erős kétségeim vannak -, akkor nem volt jogszerű.

Azért fura, hogy egy 2-3 másodperces megálláskor éppen ott van melletted a rendőr, s azonnal a blokkjához nyúl.

2017. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valószínű figyelt már ott.
2017. dec. 2. 10:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem ismerted el?

A KRESZ-ben világosan le van írva:

"15. § (1)

a) „Megállni tilos” (60. ábra); a tábla azt jelzi, hogy - a forgalmi vagy műszaki okból szükséges megállást kivéve - megállni, valamint várakozni tilos;"


Nyugodtan feljelenthet a pénzbeszedő droid.

2017. dec. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Nem újdonság, hogy a Sünök nem ismerik a KRESZ-t :)
2017. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Írd már le, hogy hol és miért álltál. Mert azért annyira egy rendőr sem sügér, hogy a dugóbna várakozó autót megbüntetni mert áll. Volt itt más is.
2017. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez erdekes. Mesélj még.
2017. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!