Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mellékútról, ahol csak egy...

Mellékútról, ahol csak egy kanyarodósáv van, hogy kell balra kanyarodni?

Figyelt kérdés
Szóval egy többsávos útra kanyarodnék.. Lehet ilyenkor egyből a jobboldali sávba érkezni? (jobbratartás miatt) Vagy a bal oldaliba és azután sávot váltani?

2017. dec. 12. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Bal oldaliba, és azután sávot váltani, ez a szabályos.
2017. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Sok vitára ad okot ez is a közlekedési fórumokon, mint a szabad-e kerékpározni a zebrán.

A rendelet ugyanis csak azt írja elő, honnan kell megkezdeni, azt nem, hova érkezhetsz.

Én is osztom az előző véleményét, de ettől ez még nem jogi szempontból kikezdhetetlen.

Annyi bizonyos, hogy a szemből érkező, jobbra kis ívben kanyarodó útját nem akadályozhatod, nem keresztezheted azzal, hogy azonnal a külsőbe kanyarodsz.


***

Emlékszem autós vizsgára, ahol jobbra kanyarodáskor rögtön belsőbe kellett kanyarodni, mert pár méter után balra kanyarodtunk. Amikor még csak gyakoroltam, rám szólt az oktató, ha a külsőbe mentem.

2017. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
A hozzád közelebb eső sávba kell besorolni, aztán pedig átsorolni a szélsőbe a jobbratartási kötelezettség végett.
2017. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
3-as! Ezt mondom, hogy ilyen nincs leírva a kreszben
2017. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy néhány hetente, havonta vissza térő kérdés, amelyből rendszerint vita kerekedik.

A szabály annyit ír elő, hogy a menetirány szerinti jobb oldalra kell érkezni, de azt nem írja elő, hogy ott melyik sávba - feltéve, ha oda egyetlen sávból lehet kanyarodni.

Fontos, hogy a szemből érkezők forgalmát is figyelembe kell venni, tehát, ha onnan lehet jobbra kanyarodó, akkor az a szélsőbe megy, a balra kanyarodó a belsőbe.


Bizonyos feltételekkel lehet sávváltással kanyarodni, de nincs minden esetben tiltva.

[link]


[link]

2017. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, sikeresen vizsgáztam :D
2017. dec. 18. 01:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Na végre, van már valaki, aki nem bukott meg! Gratula!
2017. dec. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!