Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Németben megbüntettek?

Németben megbüntettek?

Figyelt kérdés

A következő szitu történt velem: Beálltam egy nyilvános parkolóba teljes napra és kaptam egy büntetést, mert az privát hely volt. Semmi nem volt kiírva, hogy privát lett volna! Annyi hogy a parkolóhely előtt a ház falára!! fel volt fúrva egy rendszámtábla kb. másfél méter magasan, de gondoltam azt csak heccből szerelték fel oda. A parkoló egyébként tele volt, azért álltam be oda, mert az egyetlen üres hely volt.


Mit tegyek, hogy elnézzék a büntetést?



2017. dec. 17. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd be. Nyilvános parkolókba csak oda állhatsz ahol nincs rendszám/egyéb jelölés illetve ha ki van írva, hogy Besucherparkplatz.
2017. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"fel volt fúrva egy rendszámtábla kb. másfél méter magasan, de gondoltam azt csak heccből szerelték fel oda."


Ez teljesen alap dolog a legtöbb országban, hogy azt jelenti, hogy az a rendszámú autó parkolhat oda csak.

2017. dec. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én azt hittem külön táblával is jelezni kell hogy privát parkoló! Rosszul tudom?
2017. dec. 17. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:

"de gondoltam azt csak heccből szerelték fel oda"


Hát ezt elég rosszul gondoltad... Németországban elég sok helyen a "Privat" felirat helyett a rendszámtábla van felszerelve, ezzel jelezve, hogy csak az állhat oda...de hát egy értelmes intelligens embernek ez elsőre lejön...nem volt kicsit se gyanús, hogy egy teli parkolóban egy üres hely van, azt is rendszámtábla jelöli? Amúgy nem fogják elnézni, mert nincs miért. Fizesd be azt a kemény pár eurót.

2017. dec. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
rosszul tudod
2017. dec. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
A szabály nem ismerete nem mentesít a szabály alól, ismered ezt a "mondást"? Na ez van. Amúgy nem hiszem, hogy nagy összeg lenne a bírság, fizesd be szépen és jegyezd meg, hogy Németországban nem a magyar kresz az érvényes.
2017. dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!