Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sos kérdés? Ma megyünk a...

Sos kérdés? Ma megyünk a közút kezelőhöz reklamálni, mert megbüntettek közel 100. 000ft-re.

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem.Pontokba szedem talán úgy jobb.

-Mentünk a nyaralóba és kaptunk egy értesítőt,amit a postás bedobott.Mivel csak hétvégén vagyunk ott,ezért nem tudtuk átvenni.

-legközelebbamikor mentünk,szerencsére átvette a szomszéd és megtudtuk,hogy azért büntettek meg minket,mert kisteherrel húztuk az utánfutót és nem vettünk matricát az utánfutóra.

-Jó,elfogadtuk.Megfizettük a tudatlanságunkat. Nem volt szándékos,de a mi hibánk volt.

-Legközelebb megyünk,egy újabb értesítő várt minket.

-bementünk a közút kezelőhöz,de nem volt nálunk a forgalmi,így nem tudtunk adatokat egyeztetni.

-Mi sérelmeztük,hogy miért az ideinglenes tartozkodási címre küldik a büntetéseket,amikor van állandó.Ők arra hivatkoztak,hogy azért,mert nekik ez a cím van megadva.

-Morogtunk,de kezdtünk beletörődni

-Most itthon megnéztük a forgalmit és látjuk,hogy az állandó cím van a forgalmiba.A hozzá tartozó biztosítások is az állandó címre érkeznek.


-Amin nagyon kiakadtunk,hogy először márciusban büntettek meg minket.Mivel márciusban nem nyaralunk,nem tudtuk átvenni a levelet,de a törvény úgy szól,hogy 5 nap után átvettnek tekintendő!!! Ez az első büntetés felszorzódott 50.000ft-ra és azóta megbüntettek minket még 2x.


-Ha először jó címre küldték volna a büntetést,morgunk,belátjuk a hibánk megvesszük a matricát és befizetjük a büntetést.


-Mivel rossz címre küldték,így az első büntetés 50.000 és még van 2 büntetés.


-Mit tudunk tenni.Jogos az,hogy nem akarjuk befizetni az 50.000ft? Szerintem ez egy nagy lehúzás ebben a formában.Már befizettük az utolsó 2 büntetést. 2x15.000ft.


-A másik,ha nem megyünk be személyesen ,mikor tudtuk volna meg a márciusi büntetést?Meddig szorozták volna? Mindez azért,mert a férjem bejelentkezett a nyaralóba.



2017. júl. 11. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Sok tetves cég "játszik" a postatörvény vonatkozó fejezetével, a kézbesítés vélelmével...

Ezzel gyakorlatilag taccsra lehet tenni egy embert anélkül, hogy tudhatna róla!

Én igazolhatóan külföldön voltam, 3 levél jött - állítólag - közben s mire észbe kaptam, már jött a végrehajtó.

A bíróság szemrebbenés nélkül lesz@rta hogy igazoltan külföldön voltam, így fizikailag nem vehettem át a leveleimet... Merthogy a törvény az törvény - még ha rossz is.

2017. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat a fogalmazásért! Nagyon sietek és közben zavaró tényezők is voltak.
2017. júl. 11. 09:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De ha a férjed oda van bejelentkezve, az autó is az ő nevén van, akkor lehet hogy jogos a büntetés és az oda kézbesités.
2017. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A forgalmiban és az adás-vételibe a rendes cím van megadva. A levelek többsége ide jön.
2017. júl. 11. 10:13
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

És akkor mit szóljak én, fellebbeztem egy közjegyzőnek, hgoy eladtam az autóm, adás-véltei is volt róla, és mégis engem bszogattak.

Figyelembe se vette a féreg a fellebbezésemet, küldte tovább a végrehajtónak.

Az meg szó nélkül ráterhelte a házunkra a követelését.

Na ez?

Magyarország....


Még egyszer kitörne a világháború, remélem, marhaszállító vagonokban hordanák el a kremába ezeket a nyakkendős jogászbojtárokat....

2017. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
fellebbezni tértivevénnyel, mindenről bizonyítékot, és ellentmondani mindennek.
2017. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
5.válszoló! Mi is így jártunk,csak szerencsésebben.Eladtuk a kocsit és havi szinten küldték a büntetést. Nekünk pedig havonta bizonyítani kellett ,hogy akkor már eladtuk a kocsit.Halkan mondták,hogy szerencsénk van abból a szempontból,hogy a vevő az eredeti személyiére vette a kocsit.
2017. júl. 11. 10:51
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Miert jelentkezett be a ferjed a nyaraloba, ha nem ott lakik?
2017. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A biztosító és a kedvezmények miatt és ha valamilyen hivatalos ügyet kell intézni,ezért jelentkezett be.
2017. júl. 11. 21:32
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Oké, de véleményem szerint a tartózkodási hely/levelezési cím azt jelenti, hogy ott érhető el.


Bejelentkezett oda a "kedvezményekért", ami lévén nem lakik ott igazából csalás.


Ezek után még felháborodik, hogy oda küldik a hivatalos papírjait!


Így összességében a felháborodást nem tartom jogosnak.

2017. júl. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!