Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lejár az orvosim januárban,...

Lejár az orvosim januárban, viszont úgy tudom, hogy a szül. Napomhoz igazítják majd ami márciusban lesz. Mit csináljak, hogy ne veszítsek egy évet?

Figyelt kérdés
Járjak a márciusi szülinapomig jogsi nélkül?

2017. dec. 28. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez nekem új!

Szülinaphoz igazítani?

Az nekem is jó lenne...

2017. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze! Ha van sok pénzed büntetésre.Menj el és csináltasd meg, mert ez a születésnap dolog a következő lejáratra lesz igaz csak.
2017. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

1/2!


Kb két éve a lejáratokat a születésnaphoz igazítják. Mert így könnyebben megjegyzik az emberek.De ez csak a kategória-érvényességre igaz.Az orvosi érvényesség más tészta.Az hamarabb is lejárhat!

2017. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Aki nem tudná:

[link]

2017. dec. 28. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj két lehetőséged van:


1. Vársz a szülinapodig és akkor csinálod meg, tehát kockáztatsz és két hónapig jogsi nélkül mászkálsz.

Így 10 évig érvényes a jogsid, de ha a két hónap alatt lesz egy közúti ellenőrzésed vagy egy baleseted, akkor megszívod, mint a torkosborz. Egy jogsi nélküli vezetés az kapásból 45 ezer. Ha jogsi nélkül balesetezel, akkor a biztosító nem fog fizetni, így könnyen 6 számjegyű lehet az összeg.


2. Januárban megcsinálod. Így 10 hónapot elbuksz az érvényességi időből, cserébe nem kockáztatsz semmit.

Ha feltesszük, hogy 7200 Ft az orvosi vizsgálat és 10 évre kapod, akkor ezzel a megoldással veszítesz kemény 600 forintot. Ha valamiért kevesebb időre kapod a jogsit, akkor ennél valamivel többet buksz el, de még így is eltörpül a potenciális 5-6 számjegyű összegek mellett.


Én biztos a 2. megoldást választanám.

2017. dec. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a koromnál fogva, már jóval kevesebb időre kapnám, így számít az az egy év.

(Max. nem vezetek két hónapig télen.)

2017. dec. 28. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a születésnaphoz igazítás pont akkora baromság, mint amikor a jobbkéz-szabályt akarták eltörölni!

Biztos valami egyszerű képviselő képtelen volt megjegyezni a lejáratot. Igaz az ügyfélkapu értesít, de mindegy.

Ezután majd az évet fogja elfelejteni a sötét állatja. A szülinap meglesz, de hogy melyik év?


Első körben én is veszítek majd egy évet, így nem 5 évre, hanem 4 év 1 hónapra kapom az orvosit. Mivel autóval melózok, nem tehetem, hogy jogsi nélkül nem megyek sehová egy hónapig.


Sajnos a következő érvényesítéskor is veszítünk egy évet, kivéve ha sikerül a szülinapon elintézni az orvost és az okmányirodát is egy körben, mert a baromállat jogszabály alkotók "elfelejtettek" beleírni türelmi időt. Lehetne pl. úgy, mint a műszaki vizsgánál, hogy ha 30 nappal korábban megcsinálom, akkor az eredeti idővel kapom meg (Itt gyakorlatilag plusz egy hónapot adnak. Az autóm január 6-án vizsgázott először Magyarországon és január 31-éig kapta meg a vizsgát).

Dilis egy ország ez.

2017. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Pont ahogyan írod!

Én meg három év helyett kapnék csak kettőt. Ez azért már jelentős különbség.

Ki van ám ez találva.

Az embernek az az érzése, hogy minden rendeletet kizárólag úgy hoznak, hogy minél jobban kib asszanak az emberekkel!!

2017. dec. 29. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!