Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezért megbüntethetnek?

Ezért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Miskolcon a búza tér után, a fix traffipaxokkal álltam szemben a négysávos belső sávjában. A lámpa piros volt, de mögöttünk jött a mentő szirénázva, és nemtudtam hogy merre akar kikerülni minket ezért bekanyarodtam a mellettünk álló autó elé. Így már a lámpa alatt álltam, és a sárga vonalon, szembe a kamerákkal. Ezért kaphatok csekket?
2018. jan. 11. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A megkülönböztető jelzést használó járművek elhaladását ily módon segíteni teljesen szabályos, ha a jármű máshogy nem fér el.
2018. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De végülis másik irányból került ki. Azért gondoltam, hogy ez probléma lehet.
2018. jan. 11. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Segítetted az elhaladását, ahogy 2-3 másodperc gondolkodás után tudtad. A lámpán nem haladtál át, a forgalmat nem veszélyeztetted. Ha kapsz is csekket, ami nem valószínű, el kell, hogy engedják a büntetést.
2018. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 11. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!