Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha üzembentartó totálkárra...

Ha üzembentartó totálkárra töri a tulajdonos autóját mit tehet a tulajdonos?

Figyelt kérdés

Az autóm üzembentartóival került egy ismerősömhöz, aki totálkárosra törte, ráadásul úgy hogy nem biztosítós a dolog (belefordult az árokba, önhibájából).

Ilyenkor én, mint tulajdonos mit tehetek? Kérhetek valamiféle kártérítést?

Köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 24. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi volt a szerződésben? Ha kárt okoz, ő köteles megjavíttatni az autót? Vagy csak arról szólt, hogy használhatja? Te mit tennél fordított helyzetben?
2018. jan. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérhetsz, de ha nem ad akkor perre kell vinned a dolgot.
2018. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"üzembentartóival került"

eladtad okosba?

2018. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 D. Brasco ***** válasza:

3dolog letezik:

1)benyeled a dolgot

2)megegyeztek valahogy

3)beperled

2018. jan. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyenkor az van, hogy kiperkálja neked az autó árát, vagy vesz neked egy másik ugyanolyat (inkább a pénzre menj). Jobb nem jogi útra terelni, de ha nincs más megoldás...
2018. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én új autót vettem, s amíg nem kerül eladásra, addig adtam használatra oda, így legalább nem nekem kellett a költségeit állni.

Tény és való, hogy az illető a jövőben megvette volna, ha anyagi körülményei úgy adják, én meg mint barátnak ismerősnek, addig is odaadtam üzembentartóival.

Üzembentartói szerződés készült (nem visszterhes), szerződés nem, hiszen így is, ha gondolok egyet, hogy mégis kell, elhozom az autót amikor akarom.

Viszont így hogy összetörte... Nincs valamiféle felelőssége automatikusan ilyenkor az üzembentartónak?

2018. jan. 25. 12:37
 7/12 D. Brasco ***** válasza:
Ez ugyan nem valasz a kerdesedre de eskuszom nem ertem hogy a francba nem szüntették még meg ezt az üzembentartói baromságot,mert ebből állandóan csak a cirkusz meg a visszaélés van......es a gyakorlati ertelme meg haszna kb nulla!
2018. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Nincs valamiféle felelőssége automatikusan ilyenkor az üzembentartónak?"


Nem olvastad el a válaszokat?

Minden felelősség az üzembentartóé.

Neki kell kötelezőt kötni, neki kell CASCO-t kötni. Ha nem köt, akkor meg fizet.

A cégem üzembentartója a párezer céges autónak. A cégem kötött rájuk CASCO-t.


Nyilván persze, bármiről meg lehet állapodni, de ha nincs semmi iratban felmentve a felelősség alól az üzembentartó, akkor úgy okoz kárt, hogy magának okozta.

2018. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na hát ha úgyis ki akarta volna valamikor fizetni, akkor most is ugyanez a helyzet, majd kifizeti.
2018. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Persze, de egy rommá tört autót miért akarna kifizetni? ;)

Ráadásul most derült ki, hogy nem kötött rá biztosítást, s az üzembentartóival sem stimmel valami:

a hivatalban az ügyintéző azt látja, hogy le van véve a nevünkről az autó, de nincs az illető nevén (semmi üzembentartói bejegyzés).

Ez mégis hogy történhetett meg?

Biztosítást sem kötött rá, mi viszont az üzembentartóival lemondtuk már.

2018. febr. 15. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!