Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy működik az autó átírása,...

Hogy működik az autó átírása, ha más a tulajdonos és más az üzembentartó?

Figyelt kérdés

Most szeretnék másik autót venni, de apám nevére akarom a biztosítást fizetni, mert neki nagyjából 60%-al olcsóbb mint nekem.

(konkrétan évente fizetne 39 ezret, én meg 113-at a netrisk alapján)

Viszont elég passzív, erre is nehezen sikerült rávennem, és nem is jönne el megnézni az autót amit veszek.

De ha jól gondolom ez nem is akkora baj, mert én odamegyek, átírom az autót, kifizetek minden vele járó költséget, majd ezután?

Írunk apámmal egy üzembentartóit itthon?

Viszont az autót el kell hoznom, ahhoz meg biztosítást kell kötnöm, mert valószínűleg az előző tulajdonos nem örülne ha az ő nevével vinném hazáig, ha meg átírtam, akkor muszáj a nevemre megkötni a biztosítást...(???)

Nem értem, nagyon hálás lennék ha valaki érhetően elmagyarázná!

Előre is köszönöm!


2017. márc. 20. 22:20
 1/3 anonim válasza:
APád az üzemben tartó elég apád adataival biztosítást kötni a netrisken...
2017. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyszerű, hogy írtok egy papírt oszt' jól van. Az üzembentartót be kell jegyeztetni az okmányirodában, szóval egyszer ki kell mozdítanod apádat a házból.

Ha spórolni akarsz, akkor az üzembentartó bejegyzését az átírással együtt csinálod.

A vásárláskor megkötheted a biztosítást a nevedre is, fizetni előre semmit se kell, és később ha bejegyeztetted az üzembentartót, akkor a biztosító úgyis felmondja a szerződésedet.

Ugye A0-ban számoltad apád nevére a biztosítást? Mert a 2. autó megint onnét indul, így max. az életkori kedvezménnyel vagy előrébb, cserébe a te bónuszod nem fog emelkedni.

2017. márc. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Persze, A0-ból indul, már csak azért is mert neki teherautó van a nevén, személyautó bő 15 éve nincs.

Viszont azt még mindig nem értem,hogy hogy csináljam, kötök gyorsan egy biztosítást, de nem fizetek be semmit.Azzal a biztosítással elhozhatom az autót, itthon meg apámmal csinálunk egy üzembentartóit, és bejön velem az önkormányzathoz, az általam kötött biztosítást meg felmondja ugyan az a biztosító?

2017. márc. 21. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!