Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szemüveg helyett kontaktlencsé...

Szemüveg helyett kontaktlencsével vezetni?

Figyelt kérdés
Mivel a háziorvosom értelmi fogyatékos és hiába mondtam, hogy írja rá a papíromra, hogy kontaktlencsével is vezethetek, azt mondta, ezt nem tudja megcsinálni, ezért ha megkapom a jogsit, csak szemüveggel vezethetek. De mi van akkor, ha veszek egy kamu nulla dioptriás szemüveget és azt felteszem vezetéshez, amikor kontaktlencsében vagyok, hogy ne tudjanak belém kötni? Működhet így? Az oké, hogy ritkán ellenőrzik a szemüveget is, de ha belefutok egy ilyenbe, akkor végül is látok is és szemüveg is van rajtam, nem?
2018. febr. 7. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Most, épp most megyek konteklencsét próbálni :) nekem 01.06 kód van a jogsimban azaz szemcsi + kontaktlencse.


[link]

2018. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért nem tudta a háziorvosod kitölteni rendesen az alkalmasságit?

Van külön kódja a szemüvegben, kontaktlencsével, és a szemüvegben, vagy kontaktlencsével vezethet korlátozásnak.

A kontaktlencsét abban az esetben nem írja rá még esetleg kérésre sem, ha tudja, hogy az illetőnek nincs kontaktlencséje, vagy nem viseli megfelelő módon.

2018. febr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy gyakorlott ember 5 méterröl megmondja, hogy hány dioptriás a szemüveged. Gondolod hogy a rendör belenéz és nem látja hogy üveg?


Inkább menj el másik orvoshoz.

2018. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az utolsóhoz, az orvosi vizsgálat díjí 7500 Ft talán. Ez még mindig kevesebb, mint az egyszeri büntetés. Jó esetben fogsz vezetni vagy 40 évig. Szóval inkább fizesd ki az új igazolás árát egy értelmes orvosnál.
2018. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is az van a papíromon, h kontaktlencsével vezethet. Jézusom kiakasztó, hogy mennyi szenvedés ez a rohadt jogsi szerzés.. és akkor ez még csak az eleje, jön majd a kresz meg az oktató, ahogy le akar húzni, meg a vizsgabiztos..
2018. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!