Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen jogon követelnek tőlem...

Milyen jogon követelnek tőlem kártérítést, ha én vagyok az áldozat?

Figyelt kérdés
Tegnap biciklivel mentem haza a munkahelyemről, és egy kereszteződésben jobbról elém kanyarodott egy autó. Nemtudtam elkerülni, így nekimentem az oldalának és elestem. Szerencsére volt annyi becsülete, hogy megállt és megkérdezte, hogy történt-e valami bajom. A térdem fájt kicsit és a tenyeremről lejött a bőr, de semmi komoly. Mondtam hogy nincs szukseg orvosra, csak a biciklimet javitassa meg, mert elgörbült az első kerék, és letört a lámpa. Errefel felháborodva elkezd ordibálni velem, hogy én vagyok a vétkes, és en fizessem ki a kárt az autóján. A kocsi bal oldalán kicsit lejött a festék a tanksapka körül és 5000forintot kovetel ahelyett, hogy ő fizetné ki a biciklimet. Azt allitja hogy neki volt elsobbsege mert iranyitatlan utkeresztezodesben tortent a baleset. Nem értem hogy lehet ilyen. Én egyenesen mentem, nem kanyarodtam sehova, hanem ő vágott be elém.

2018. febr. 7. 18:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
Rendőrt miért nem hívtál ? Rendszáma megvan ?
2018. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
100%

Van mobil telefonod?

Legközelebb (remélhetőleg azért nem lesz ilyen még egyszer) hívj rendőrt, ha biztos vagy az igazadban.

Ebből egyébként semmi nem lesz pontosan azért mert nem egyeztetek meg, és egyik fél sem ismerte el a vétkét - mindenki fizeti a maga kárát, talán éppen ezt akarta elérni az illető

2018. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:
Mert nagyjábból ismerjük egymást. 2utcával arrébb lakik, bátyámnak volt főnöke néhány éve, amíg csődbe nem ment a nagyokos.
2018. febr. 7. 18:45
 4/65 A kérdező kommentje:
Ittholt azt tanácsolták, hogy fizessem ki neki, mert gazdag és jó kapcsolatai vannak, és ha rendőrségre kerülne a dolog akkor csak én buknék.
2018. febr. 7. 18:47
 5/65 anonim ***** válasza:
90%

Ha az irányítatlan kereszteződés alatt jobbkezes kereszteződés értesz akkor neki van igaza. Ne vagy a vétkes.

Mondjuk az több, mint gáz, hogy ilyen alap szabályokkal nem vagy tisztában...

2018. febr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen formában fölösleges volt kiírnod a kérdést.

Jogilag nem szól semmi amellett, hogy fizessél neki, különben meg, ha valóban gazdag nincs is arra rászorulva, azt meg ki tudja itt megítélni, hogy mennyire kell félni tőle?

Rendőrt kellett volna hívni, de már késő...

2018. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
100%
hátha nem volt jelzés, azaz egyenrangú kereszteződés volt, neked pedig az autó jobbról jött, akkor bizony te vagy a hunyó, hiába kanyarodott, te pedig mentél volna egyenesen...nem ártana a kerékpárosoknak is a kresz...
2018. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
72%

"Jogilag nem szól semmi amellett, hogy fizessél neki"


ez most ugye nem komoly? kárt okozott, ráadásul ő volt a hibás. kívámcsi lennék, ha a te autódnak menne neki egy kerékpáros, pl piros lámpánál előretolakodva és letörné mondjuk a tükröt, akkor is ezt mondanád-e.

2018. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:
Miféle kresz?! Ő nem is tudott volna egyenesen menni, mert T alakú kereszteződés nem +. Én egyesen mentem, nem változtattam irányt. Ő kanyarodott elém és úgy mentem neki, mert nem adott elsőbbséget.
2018. febr. 7. 19:00
 10/65 anonim ***** válasza:
89%
Várjál már jóbarát! Ismered azt a kifejezést bogy "Jobbkéz szabály"? Na ott annak va elsőbbsége aki -meglepő módon- jobbról jön. Ergo TE nem adtad meg elsőbbséget.
2018. febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!