Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán normális ha...

Forgalmi vizsgán normális ha azért bukok meg, mert az oktatóm nyúlt volna a kormányért, de mikor látta hogy fékezek meggondolta magát?

Figyelt kérdés
Párhuzamos parkolásból jöttem ki és rosszul forgattam a kormányt, láttam hogy közel van a másik autó, fékeztem, hogy javítsak a kijövetelen, erre a vizsgabiztos közölte velem, hogy cseréljünk helyett, mert az oktatóm bele akart nyúlni. Mondtam a biztosnak, hogy de hát nem avatkozott közbe, erre a válasza az volt, hogy ne vitatkozzak vele. 3 hibapontom volt összesen. Ellenőrzést is kapott és ezért 4-en voltunk a kocsiban. Folyamatosan beszélgettek, mint az öregasszonyok.
2018. febr. 19. 01:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogosnak jogos, mivel az is benne van hogy ne kelts felelmet az utasban, es te azt csinaltad igy az oktatod megijedt.Az mar mas kerdes hogy van aki elnezobb
2018. febr. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja, és volt minimum kb. 15 cm a másik autó és köztem(a visszapillantótól mérve). Igazából nem is értem, hogy miért nyúlt a kormányért.
2018. febr. 19. 01:51
 3/11 A kérdező kommentje:
De azonnali bukás ezért? Maximum hibapontnak számítanám, de még annak sem. Akkor is megijedhet az oktatóm, ha valami vadbarom miatt hirtelen kell fékeznem. Sőt szerintem még ő is rányomna a fékre. Ez szerintem hülyeség.
2018. febr. 19. 01:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Az, de ne elidegesitsd magad, legkozelebb talan nagyon szerencsed lesz, ezen mar nem tudsz valtoztatni.
2018. febr. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha az oktató nem látja biztonságosnak a vezetésedet, mert pl agresszív módon vezetsz, hirtelen mozdulatokkal, jogos, hogy bele akarna nyúlni.

Elsődleges cél a vezetésnél a BIZTONSÁGOS közlekedés, nem az, hogy milyen jampi, ügyes gyerek vagy.

Nyugodtan kell vezetni, megfontoltan, és határozottan.

A PÁV is ezen alapul, idegbolond fittipaldik repülnek is ki onnan szerencsére.

2018. febr. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

15 centiméter, és szerinted nem ok nélkül akart bele nyúlni a kormányzásba?

Lehetett az 25, 30, vagy bármennyi, nem a centi volt a lényeg, hanem az, hogy későn reagáltál, fékezés helyett a következő pillanatban akár ütközés is lehetett volna, ezért akart az oktató beavatkozni.

Vizsgabiztostól is függ, milyen hibákat néz el, ezt az esetet példának véve, egy szigorú biztos, már a kiállási kísérlet miatt megbuktathat, hisz veszélyeztettél azzal, hogy túl közel mentél a másik autóhoz.

Sikertelenséget okozó hibák:

Veszélyhelyzetet teremt, nem képes folyamatosan irányítva kormányozni a járművet - teljesen a vizsgabiztosra van bízva, hogy mit ítél, kimeríti-e nála egyetlen mozdulat is a fenti hibák valamelyikét, vagy más, azonnali bukást jelentő hibát talál.

Pláne úgy, hogy még ellenőrök is voltak az autóban, nem kellene azon elmélkedni, hogy szándékosan szívatni akart.

Az teljesen természete4s, hogy a vizsgán csevegnek, annak még örülni is kellene, ugyanis, amikor beszélgetnek, akkor nagyobb eséllyel nem vesz észre apró hibát, de ha csak némán ül mögötted, van ideje minden egyes mozdulatodat kielemezni,

Az is lehet, hogy már az említett három hibapont is közre játszott abban, hogy a negyedik hibát már nem nézte el, de ahogy már írtam, azért a hibáért hibapont nélkül is meg lehet bukni.

Beszéld át az oktatóddal a vizsgát, a hibákat... párhuzamos parkolásból kiindulva meg nem tilos picit hátrább tolatni, kitekerni ütközésig a kormányt, úgy kiállni, hogy nem az előtted álló autóra futsz rá.

Nem kell ebből nagy problémát csinálni, nem hiszem, hogy rosszabbul vezetnél, mint a vizsgázók, kezdő vezetők többsége... csináltál egy hibát, tanulsz belőle, ilyet szinte biztos, hogy még egyszer nem fogsz csinálni

2018. febr. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Kedves" 5-ös!


Nem vagyok jampi gyerek, ezt tisztázzuk. 24 éves vagyok, azt hiszem felnőttem már annyira, hogy tisztában legyek azzal, hogy agresszív módon vezetni, hirtelen mozdulatokkal veszélyes így soha nem is próbálkoztam vele. (Ellenben egy ismerősöm apjával, aki így vezet minimum 20 éve) Az oktatóm semmit sem talál elég biztonságosnak, ha az autójával valamit már alapból fél méterrel megközelítek. Az órákon is folyamatosan belenyúlt, a fékre szinte folyton rálépett, volt, hogy azért nem tudtam időben elindulni, mert rajta volt a lába és rá kellett szólnom, hogy ugyan vegye már le, mert zöld a lámpa.

Volt hogy ütötte a műszerfalat ha kérdezni mertem tőle valamit. A legelső órán is, egyszer lefulladtam és közölte, ha még egy ilyen lesz abba hagyjuk és mehetek haza (Tisztázzuk soha nem vezettem autót, még beindítani sem indítottam addig a napig) Mind ezt persze üvöltve. Úgy gondolom a parkolásból be és kiállás nem mindenkinek megy kezdő vezetőként mindig korrigálás nélkül, de jelenleg nem törtem össze egy autót sem.

Ja és úgy gondolom a PÁV-re neked kéne menned, ha már egy kérdéstől ennyire agresszív paraszt leszel.



Kedves 6-os, köszönöm a részletes leírást(?), segítséget. Valóban azért áltam meg, hogy hátra tolassak, amikor láttam, hogy nem tudok rendesen kijönni, de már ez nem érdekelt senkit. Most már mindegy, majd következőleg.

2018. febr. 19. 03:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen jogosnak tartom, nem veszélyeztethetsz senkit, az oktatód megijedt és jogosan tette.

Az hogy te meg tudtad volna menteni a helyzetet más dolog, legközelebb jobban figyelj.

Az oktatókról meg annyit hogy rengeteg a tahó,paraszt köztük.

De abba is gondolj bele hogy amikor te 15 centire voltál egy másik autótól, igaz nagy kárt nem tehettél volna, de az az autó többnyire az oktató saját tulajdona szokott lenne, van hogy az autósiskoláé de szerintem gyakoribb a saját tulajdonú autó. Na most ha te abban kárt okozol akkor neki a munkáját, a megélhetését nehezíted. Így jogos hogy nem tetszik neki ha lefulladsz,megpadkázod esetleg még neki is mész valaminek.

Sajnos az hogy miképp reagál az az adott oktatótól függ, itt jön az hogy a legtöbb tényleg tahó.

Ne keseredj el, ha nagyon zavarnak a történtek beszéld át hogy mit kéne másképp, esetleg keress olyan oktatót akivel jobb kapcsolatba tudsz kerülni és nem ver agyon ha lefulladsz, bár az is instant bukás.

2018. febr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát indoknak indok, de egy normálisabb vb elnézhette volna, ha amúgy jól vezettél..

Én is megbuktam egyszer, azt mondta a biztos hogy "pont" 11 hibavonalam lett. Ott nem is néztem meg a papírt, csak otthon, ahol észrevettem hogy behúzta azt, hogy a parkolásnál kétszer javítottam, holott ez nem igaz..csak hogy biztos megbukjak. 😅

2018. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt a jelenséget úgy hívják a biztosok, hogy centizgetés. Ezért bukás jár. Nemcsak rossz manővert csináltál, hanem feleslegesen közel mentél a másik kocsihoz, tehát már a megmozdulás előtt sem voltál tisztában a helyzettel, hogy a kocsi hogyan férne el. Ezért a legtöbb meg is buktat.

Nem szeretik a centizéseket, mert még egy tapasztalt sofőr is ilyenkor fele arányban a szerencsére bízza a dolgot, mert a kocsikból nem feltétlen látni ki jól. Na ezt egy tanulónál semennyire se nézik el, jogosan.


Az meg a pláne, ha egy ellenőr is volt mellette, mert ha egy ilyen hibával tovább enged akkor a vizsgabiztost is kirúgják a munkahelyéről.

2018. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!