Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gépjármű oktatók mindig így...

Gépjármű oktatók mindig így közlekednek?

Figyelt kérdés

Múlt héten Nyíregyházára tartottam hazafelé.

Ugye, úgy van ki alakítva, hogy mielőtt beérsz a városba, találkozol 2 körforgalommal. (aki szokott ott vezetni, az tudja, hogy miről beszélek)


És akkor a lényeg: A 2. körforgalomból való kisorolás után rám előzött egy tanuló autót vezető gépjármű oktató.


Szabálysértés, amit elkövetett: Előzni tilosban kezdte meg az előzést. Gyorshajtás.

Kb. 120-al ment az első lámpáig.


2018. febr. 25. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Oktató, tudja mit csinál. Egyébként elég dinamikusan szoktak vezetni, de másokat nem veszélyeztetve.

Az én oktatóm volt hogy az anyósülésből vezetve jött értem, mert lusta volt átülni :D

2018. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

'Oktató, tudja mit csinál. Egyébként elég dinamikusan szoktak vezetni, de másokat nem veszélyeztetve. '


Aha.... hat persze. Ha lenne kamerafelvetel, ez minimum egy 50e forintos mutatvany lenne, es az oktatoi engedelyt bukna.

2018. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi alapján szabálytalan?

Hol van az a körforgalom? Google maps-os linket kérek.

Vannak többsávos körforgalmak (még ha nincs is felfestve), ahol szabályos előzni jobbról-balról. Ilyen a székesfehérvári Auchan körforgó: [link]

2018. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Utcakép nem készült róla. Annyira még nem épült régen.

Megcsinálták, hogy ott is fel lehessen hajtani a pályára

2018. febr. 25. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De nem teljesen egyértelmű, hogy hol volt szabálytalan.
2018. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Azonnal, ahogy kisoroltam a körforgalomból. A folyamatos fehér felezővonalon.


Másképp nem tudom elmagyarázni.

2018. febr. 25. 15:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy tényleg szabálytalan volt. Érdekel további részlet. :)

Egy esetről és egy konkrét ember viselkedéséről van szó, vagy valóban a környéken az összes oktató így vezet?

Egyéni tévedés / felelőtlenség a forgalom része sajnos és nehéz kiszűrni, ellenben jobb esetben ezek kivételes esetek. (nem minden esetben, mert BP-n elég sok esetet lehet össze szedni, ami szabály ellenes a példának okáért, mégsem Balesetveszélyesek, ezért f0ssák telibe ezeket a kontrollálhatatlan számú eseteket a zsernyákok is. Már elnézést, de ennél nőiesebben nem fogom most megfogalmazni.)


Szóval ez egy eset, vagy valóban szokás?

2018. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!