Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Viszonylag nagyobb összegű...

Viszonylag nagyobb összegű autó készpénzre történő vásárlásánál mi a fizetés/papírozás menete?

Figyelt kérdés

5-600 ezer forintos autónál nincs különösebb probléma, ember viszi a pénzt, átadja, viszi papírral a járgányt.. Viszont mondjuk egy 2 milliós autónál is már érdekes lehet a dolog, egy 4-5 milliósnál meg végképp.


Kipróbáláshoz és átnézéshez biztos nem visz ennyi pénzt magával az ember. Aztán pedig ha eldöntötte, hogy megveszi, hogy történik az átadása pénznek? Kp-ra kivenni a bankból csak ezért tök macerás, utalás meg nem érkezik meg hipp-hopp. Ilyenkor hogyan írtok adásvételit? Amíg nem kapja meg az eladó a pénzt, addig nem adná oda a kocsit, a vevő pedig nem fog autó és pénz nélkül elmenni, hogy "majd visszamegy, ha átment a pénz"..


Hogy van ilyenkor?

Remélem sikerült jól megfogalmaznom a kérdésemet, neten sehogy nem találtam erről infót.


Érdekelne ez akár kereskedésen keresztül, de akár magánszemélytől történő vásárlásnál is.

Köszönöm!



2017. nov. 26. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem olyan nagy összeg az a kétmillió, hogy aktatáska kelljen hozzá. Ha egyben vágod zsebre, akkor se fogsz félrehúzni. Ha nagyobb összeg, akkor meg két zseb kell. Meg 1-2 saját tanú, aki nem szalad el, ha csúnyán néznek rá.

Megszámolod előtte, odaadod, ő is megszámolja előtted. Aztán mindenki boldog.

2017. nov. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű..

100000 Ft-ot zsebrevágok és elkezdek autót keresni.

Így tettem, 2 hét múlva találtam megfelelőt, adtam 100000 előleget, kaptam róla papírt, másnap vittem a pémzt.

De amúgy tényleg nem húzza az ember zsebét 2-3 nillió.

2017. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy, ahogyan ingatlanvásárlásnál: mindent papíron kell rögzíteni, tanúk által igazoltan és előleget használni. A bankból indított átutalási tranzakciókról ráadásul van a kezedben papír, tehát ha nem is jön meg azonnal a pénz, az eladó tudhatja, hogy a pénzt hamarosan megkapja.
2017. nov. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem vinnék el pénzt elsőre, kipróbálom és hozzáértőkkel megnézzük egy szerelőműhelyben és a vizsgálati összeget kifizetem . Ekkor ha a gép rossz most derül ki és nem akkor ha át lett íratva vagy a műszakin . Lehet alkudni az összegből ha nagyobb bajok vannak és a friss eredetpapírt is meglesném ha nincs az is lealkudás tárgya . Ha minden stimmel tutira mondanám és a profi szerződést több másolatban vinném másnap 2 tanúmmal , az átadás lehet parkolóban egy kávézóban ...
2017. nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan azért más, ott ügyvédi ellenjegyzés kell a tulajdonjog átruházásához, gépjárműnél ilyenről nincs szó. Itt elballag az ember a kiszemelthez, ha nincs határozott vételi szándéka, akkor, ahogy előttem írták, legyen nála egy viszonylag kisebb összeg foglalónak (legyen tisztában az előleg és a foglaló jelentésével), ha meg szinte biztos a vétel, viheti a teljes vételárat, az adásvételi kitöltésével és aláírásával rögtön tulajdonossá válhat. Nem tudom, ki hogy van vele, nekem nem kényelmesebb idegen helyen bankügyeket lebonyolítani, mint előhúzni a zsebből a pénzt.
2017. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva, de igen a vevő visszamegy, mikor átért a pénz utalással (meg megkötötte a biztosítást) akár magánszemélynél is, írnak az eladóval és két tanúval, a gépjármű adataival a foglalóról dokumentumot (teljes bizonyító erejű magánokirat), adásvételit meg akkor amikor a gépjármű ténylegesen birtokba kerül. A mai bankköltségek mellett 4 milliót felvenni benne van legalább 25-45 E Ft-ban, még utalni 6 E Ft-ba belefér, a különbségből már bőven kijön az eredetiség vizsga.
2017. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor szoktak foglalózni, egy 100-200 ezer forintos összeggel, az autót pedig otthagyod. Amúgy is a legtöbben otthagyják elsőre az autót, mert nincs biztosítás, vagy nincs eredetiségvizsga, ilyesmi, szóval ez nem gond. Aztán egy havernak egyszer úgy vettünk egy nagy értékű autót (készpénzben), hogy délelőtt elmentünk, megnéztük, tetszett, hazasiettünk, és estére visszamentünk a teljes pénzzel. A bibi ott volt, hogy az autó 200 km-re volt, így 800 km-t elkocsikáztunk, de na, ismeretlen helyre nem akartunk 5 millával a zsebben menni.
2017. nov. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én így csináltam (3,3 millióval):

Kocsit megnéztem (saját autóval mentem), tetszett, mondtam hogy jövő héten jövök szerelővel, pénz nem volt nálam.

Tényleg mentem szerelővel, volt nálam kb. 2-300.000 Ft foglalónak, szintén saját autóval.

Foglalót nem fogadott el, megegyeztünk telefonon később, mentem a kocsiért, vittem az adásvételi mintát, meg a teljes összeget egy borítékban. mivel egyből el is hoztam a kocsit taxival mentem biztos ami biztos.

Kívülről nem látszik, de ne pont akkor akarjanak kizsebelni véletlenül. Megszámoltam, megszámolta ő is és kész

2017. nov. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!