Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem igazán értem a kreszt?

Nem igazán értem a kreszt?

Figyelt kérdés
Kresz vizsga sikerült, értem is. Viszont élesben teljesen más, mint tanulás alatt a gépen képeken. Nem igazán értem, amikor vezetek. :( Hiába gyakorlom a kreszt neten, élesben teljesen más!!! Mi a teendő ?

2018. márc. 31. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pl. mit nem értesz?
2018. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Azért van az oktató és a vezetési órák, hogy megtanulj forgalomban közlekedni. Ha ez nem sikerül, akkor a vezetést nem neked találták ki.
2018. márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az elsobbsegadasokat. Hogy kinek mikor és miért van elsőbbsége!
2018. márc. 31. 22:55
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Akkor mégsem értetted meg a kresz vizsgára tanultakat, csak bemagoltad.


De írj már egy konkrét példát.

2018. márc. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A jobbkezes utcák mennek. De a nagyobb kereszteződések nem. Akkor higy tudnám megérteni? Az oktató csak befékez, nem magyarázza el miért nem jó amit szerettem volna csinalni.
2018. márc. 31. 23:45
 6/11 A kérdező kommentje:
40 orat vezettem, vizsgáztam is már. Van hogy jól döntök, de van hogy bekell fékezni.
2018. márc. 31. 23:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

rendőr - lámpa - tábla - útburkolati jel - szabály

Ez az "erősorrend" megvan?

2018. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze. De a tábláknál leragadok. Nálunk ahol tanulok, ritka a lámpa...nyilvan az megy :)
2018. márc. 31. 23:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

- Akinek "elsőbbségadás kötelező" (EAK) vagy STOP táblája van, annak kell elengedni azt akinek nincs táblája.

- A STOP tábla nem "erősebb" az EAK-nál. A STOP tábla felől és az EAK felől érkező járművek egyenrangúak.

- Ha a két alárendelt útról érkező egymásra szemből érkezik, akkor a "kanyarodási szabály" a mérvadó. (Ugyanez igaz két védett útról érkező között.)

- Kanyarodó főútvonal esetén a két alárendelt útról érkező között a jobbkézszabály dönt.


Szerintem nagyjából ennyit kell tudni a "táblás kereszteződésekről"

2018. ápr. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Közeledsz egy kereszteződéshez, már próbálod felmérni, mi a helyzet. Ha nem néz feléd Elsőbbségadás kötelező (“macisajt”) vagy STOP feliratú tábla, akkor el kell dönteni:

2. a. egyenrangú utak kereszteződéséről van-e szó (jobbkezes kereszteződés) vagy

b. védett útvonalon haladsz. Utóbbi jele az, hogy a jobbról betorkolló úton hátulról látod a csúcsára állított háromszöget (macisajt) vagy nyolcszöget (stoptábla). Sőt, szerencsés esetben eleve találkoztál a kereszteződés előtt Kereszteződés alárendelt úttal vagy Főútvonal táblával, ilyenkor még csak keresned sem kell a betorkolló úton hátulról látható táblákat.

2018. ápr. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!