Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy Buszsofőr beszólhat...

Egy Buszsofőr beszólhat azért, hogy tiltott helyen dohányzom?

Figyelt kérdés
Úgy értem flegmán és lekezelően és bunkón. Egyáltalán beszólhat? Mert van egy biztonsági őr, aki elküldhet, na de egy buszsofőr?

2018. ápr. 12. 21:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy pályaudvar*....
2018. ápr. 12. 21:22
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem eleg hogy telefustolod az allomast, meg neked all feljebb...? Orulj neki hogy nem hivott kozterulet-felugyelot aki szepen megbuntet vagy 30 rugora. Fene a kis mimoza lelkedet, radszolt a bacsi aztan idejottel pityeregni?
2018. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Bárki figyelmeztethet, hogyha éppen szabálysértést követsz el.
2018. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Értelmezd úgy, hogy nem mint buszsofőr szólt rád, hanem mint ember, akinek nem mellesleg igaza van.

Ráadásul én is dohányzom, de nem füstölök más orra alá. Kifejezetten utálom én is, hogy sokan semmibe veszik a nemdohányzókat. Egy-egy város bőven meggazdagodna a büntetésekből, ha szigorúbban ellenőriznének a közterületesek.

2018. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Igen, beszólhat, szólásszabadság van. Ennek semmi köze ahhoz hogy buszsofőr vagy nem. Most az, hogy lekezelőn és bunkón teszi mindezt, az egy másik téma.
2018. ápr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A közterületesek már nem bírságolhatnak. Nem mellesleg nem egy alkalommal látom azt, hogy aki nem dohányos, mégis a dohányzó helynél ácsorog.
2018. ápr. 12. 23:48
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor meg miről hablatyolsz?
2018. ápr. 12. 23:49
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Örülj neki hogy csak rád szólt és nem telefonált szépen az illetékeseknek, hogy lessenek oda, mert lehet bírságot osztani.


Az meg nem mentesít a dolog alól, hogy dohányzó részre mennek nem dohányzó emberek is, ahol nem elhet rágyújtani, ott nem gyújtasz rá, és hopp nincs konfliktus.

2018. ápr. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

1. Igen, rád szólhat, ahogyan adott esetben bárki más is megteheti ezt, ha jogsértő magatartást tapasztal.

2. Bunkón és flegmán nem szabad kommunikálnia, ez nem professzionális magatartás. Nyilván udvariasan is lehet szólni.

3. Általános emberi norma, hogy nem dohányzunk ott, ahol más emberek is vannak. Kivéve, ha a többi ember is dohányzik vagy előzetesen megbeszéltétek, hogy nem zavarja őket.

4. Ha dohányzásra kijelölt helyen nemdohányzó ember áll és úgy ítéled meg, zavarná a füst (pl kisgyerekkel van), kérd meg udvariasan, hogy álljon odébb.

2018. ápr. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Budapesten 50 ezer forint bírság szabható ki az aluljárókban, tömegközlekedés megállóiban, pályaudvarokon dohányzásért. Jobb lett volna, ha csak csendesen rád hívja a köztereseket. Nem kérdezem, hanem kijelentem.

Az ilyen taplók másból nem értenek.


Na és most lehet nyomni a pirosat! Látom mindenki megkapta már.

2018. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!