Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Manapság "mennyire éri meg"...

Manapság "mennyire éri meg" buszsofőrnek lenni?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy még csak 16éves vagyok. Már régebben is ugymond szimpatikusnak tűnt ez az egész buszsofőrkedés, és ezért gondoltam, hogy itt gyk-n kikérném néhány "hozzáértő" véleményét.


Elsősorban inkabb városon belüli vezetés foglalkoztat (ezt úgy értem, hogy nem túristabuszt akarnék vezetni, hanem mondom városon belülit, mint pl.: a DKV\BKV buszait).


Szóval a kérdésem:

Egy DKV vagy egy BKV sofőr mennyit keres?

Mennyire fárasztó\stresszes a munka?

A fizetés összegéhez képest túl vannak "dolgoztatva"?


Igazából ha pont egy buszsofőr olvassa a kérdést, akkor szivesen meghallgatok bármilyen tapasztalatot, véleményt tőle. :)



2016. aug. 29. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem keres sokat. Ha már vezetésből akarsz megélni akkor kamionsofőr. Nemzetközi. Fél misit is kapsz. Csak sok minden kell hozzá. B jogsi. Utána C meg C+E, PÁV, GKI. Buszhoz ugyanezek csak még a buszra is le kell raknod, plusz pénztárkezelés.
2016. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát a BKV buszokon talán megéri sofőrösködni, a fővárosban a fizu is elég türhető, ha szerencséd van, akkor jó buszokat is kapsz. Stresszesnek nem olyan stresszes, azzal a feltétellel, ha bírod naponta 100x ugyanazt az útvonalat végigjárni, és kiállni 1000 piroslámpát. Tehát ha nyugis természetű vagy, akkor jó meló. Mondjuk én nem vagyok buszsofőr.

Amúgy: miért nem érdekel a turistabusz sofőrködés?

2016. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, jöhet még. :)

#2:Hát, őszintén nemis tudom. :D Valahogy a városon belüli vezetés jobban bejön, de a hosszabb táv vezetését is még átgondolom. Itt helyben (mivel debreceni vagyok) a DKV jöhez szóba, szerinzem mivel ezis nagyváros, nem fizethetnek annyira rosszul.

2016. aug. 29. 18:44
 4/11 anonim ***** válasza:
A turista buszsofőrködés pl külfödre többet fizet, mint városon belül BKV nél és ilyen csoportoknál. :) És legalább te is világot látsz.
2016. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hú de nagy összegre ne gondolj belvároson belül. Ha mosogatni mész külföldre még mindig többet keresel. :) Szánalmas ez az ország. Csinálhatod ezt, ha ezt szereted és a buszokat is csak akkor olyan helyen vezess ahol meg is fizetnek és meg is tudsz belőle jól élni. :) Utazási irodához a legjobb elmenni. :)
2016. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám hogy a legjobb meló, de azért elviselhető. A fizetés sem túl magas, havi 150-200 körül kereshet egy sima "városi" buszsofőr, de persze ez cégenként változik. Véleményem szerint elég monoton és unalmas munka, ami persze olykor fárasztó és stresszes, de azért nem annyira mint a kamionsofőrködés. Nagy a felelősség az biztos, ugyanis sok ember életéért felelsz. Nem gondolom hogy túl lennének dolgoztatva a buszsofőrök, ugyanakkor a fizetésük lehetne magasabb. Ha mindenképpen álmod hogy buszsofőr legyél, akkor ne vesd el a távolsági buszozást sem. De talán a legjobb ha valami utazási irodához mész dolgozni, mert az izgalmas és érdekes is, nem beszélve arról hogy bejárhatod a fél világot, és szebbnél-szebb helyekre tudsz eljutni. Mindezek mellett én azt tanácsolom - ha már ennyire érdekel a sofőrködés - hogy a kamionozással is szemezgess. Sokkal, de sokkal jobb fizetések vannak. Nemzetközi szinten nagyon jó pénzeket lehet keresni vele, nyugati cégeknél (Ausztria, Németország stb) meg 1 millió fölötti fizuk vannak. Persze sokat vagy akkor távolt a családodtól, meg eléggé stresszes meló is, de jobban megéri.
2016. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincsennek 1 millió forint fölötti fizuk kamionozásban sehol. Ha itthon mész nemzetközi kamionozásra a minimálbért alapból kapod plusz naponta X összegget. De 300-500 ezer megvan minden hónapban.
2016. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Igazad van, rosszul fogalmaztam meg a válaszomat. Konkrétan a fizetés nem több 2500-2600€/hótól, azonban éves szinten simán megtudsz keresni 10-12 millió forintot, amiből már kijön a havi 1 misi. Ugyanis ha az alap havi fizetés mellé hozzászámolod a 13., 14. havi fizetéseket, az adóvisszatérítést, aztán gyerek után is feltudsz venni valamennyi pénzt, gyest is kap a párod ha te kint dolgozol stb.. Még egyszer mondom nyugati országokról, Ausztria, Németországról van szó. Nem csak a levegőbe beszélek, több családtagom is kamionozik kint Ausztriába és igenis havi szinten kb. 1 millió forinthoz közeli pénzeket keresnek. Attól mert esetleg nem hiszed, még így van.
2016. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nemzetközi kamionos akarsz lenni a nyugati országok cégei vannak itthon lásd Duvenbeck. Ugyanazt a pénzt fizetik, ha kint kamionozol, ha Romániai kirendeltséghez mész, vagy ha itthon Kecskeméten. A napi fizetésed mellé kapod a minimálbért is. A napi fizetés a külföldi fizetés, amit mindenki kap. Hidd el tudom, kamionozok.
2016. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ugyanis ha az alap havi fizetés mellé hozzászámolod a 13., 14. havi fizetéseket, az adóvisszatérítést, aztán gyerek után is feltudsz venni valamennyi pénzt, gyest is kap a párod ha te kint dolgozol stb.."


Nem úgy van a fizetés, ahogy te gondolod tehát itt már bukik az elég dolog, hogy te értesz hozzá valamit is.


Adó visszatérítést? Öm. Mire is? GYES? Ha egyáltalán van gyerek. De azt is a párod kapja, pár évig. Utána nem. Nemzetközi kamionosként ugyan annyit keresel mindenhol. :)


Illetve teljesítménytől is függ, milyen az átlagod. Ha jobb szintet teljesítesz az alapnál többet fogsz kapni. Illetve az is számít mennyit dolgozol. Ha hazamész egy hétre arra az időre nem kapod a pénzed, csak a havi fizetést ami alapból is. Tehát, ha egész hónapba nem dolgozol a minimálbéred természetesen megkapod, de a napok után nem fizetnek.

2016. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!