Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Oktogonon van térfigyelő...

Oktogonon van térfigyelő kamera? Záróvonal átlépésért jöhet a csekk?

Figyelt kérdés
Kicsit bizonytalan vagyok, hogy, ahol balra kanyarodtam, úgy láttam, hogy meg volt szakítva a záróvonal, de félek, hogy valamit benéztem. Van ott kamera? Mennyibe kerül a büntetés és mennyi idő alatt érkezik meg?

2018. ápr. 30. 08:05
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Az Oktogonon úgy kanyarodsz balra bármelyik irányból, hogy lemész jobbra a kis útra a kereszteződés előtt pár méterrel, és abból kanyarodsz ki balra vagy az Andrássyra vagy a Körútra. Így bármelyik irányból is kanyarodsz balra, az szabályos. Ha te közvetlen a Körútról vagy az Andrássyról kanyarodsz, az szabálytalan (és meglehetősen balesetveszélyes). Kamera van, de hogy büntetnek-e azt nem tudom. Elvileg 20 v 30000 lenne a bünti.
2018. ápr. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Te a rendőrnek autózol, vagy önmagad és mások érdekében?

A táblákat kellett volna figyelni, nem a felfestést! Na jó azt is, de a tábla az elsődleges.

A kereszteződést nem metszheti át egy záróvonal, ott persze, hogy meg van szakítva.


A gyakori elrontja újabban a Google térkép linkjét. Ha nem rákattintasz, hanem kimásolod, akkor működik.


Egy lehetséges balra kanyarodás:

[link]


Az Andrássy úton így néznek ki a sávok: csak előre/csak előre/kerékpársáv/csak jobbra. Tábla és nyíl is mutatja.

2018. ápr. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!