Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közúti ellenőrzéskor nektek...

Közúti ellenőrzéskor nektek is belenéztek már a csomagtartóba? Mennyire gyakori ez?

Figyelt kérdés

A minap megállítottak es miután ellenőrizték a papírokat kérték, hogy nyissam fel a csomagtartót.

Eléggé meglepődtem mert még soha nem fordult elo ilyen. Mar sokszor állítottak meg de a csomagtartóba sose néztek bele.

Mi lehetett a ok, adtam valami negatív jelet vagy kötelező volt nekik minden autosét megnézni?

Nem vagyok bűnöző vagy ilyesmi, átlagos melós vagyok. Szoval tuti nem direkt szedtek ki es nézték meg. Mennyire gyakori ez egyébként? Veletek is ritkán fordult elo? Marmint nem a közúti ellenőrzés hanem az, hogy beneznek a csomagtartóba.


2018. ápr. 30. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
1 éve van jogsim, egyszer ellenőriztek csak lakott területen belül, csak az iratokat kérték el és szondáztattak.
2018. ápr. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem kötelező, eddig engem háromszor igazoltattak 16 év alatt, egyszer nyitottam csomagtartót, de csak mert az irataim a hátizsákomban voltak, amit odaraktam. Mivel nincs rejtegetnivalóm, felőlem aztán nyugodtan megnézhetik. És nem is zavar, hátha egyszer olyanéba is belenéznek, aki sáros.
2018. ápr. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyakori, különösen a határ közelében.


Engem eddig kb. 6-szor ellenőriztek, ebből 4-szer benéztek hátulra is.

2018. ápr. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24 év alatt egyszer ellenőriztek így, akkor valami bűnözőt kergettek.
2018. máj. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, szökésben lévő bűnözőt keresve szoktak csomagtartóba nézni, meg gondolom tart még ez az unalmas migránshiszti is, aztán a rend éber őre kíváncsi volt, milyen nyelven beszél a csomagtartód.
2018. máj. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szabályos közlekedést felügyelő rendőrök nem szoktak benézni a csomagtartóba. Forgalmit kérnek, jogsit. Megkérdezik, hogy a tulajdonosa vagy-e a kocsinak.

Esetleg kötelező felszerelést ellenőrizhetik még.

De ilyen már nem nagyon van. Vagy rendeletmódosítás, vagy más okból, nem tudom, de a régi szívatós rutinellenőrzés már nincs.

Van viszont olyan, amikor bűnüldözési célból vizsgálódnak.

Budapest belsejében dolgozom. Itt heti rendszerességgel ellenőriz a készenléti rendőrség. Minden autót megállítanak. Ők néhány kocsiba belenéznek, másokkal fél perc alatt végeznek. Ez olyan 5-6 órás akció.

Ha van valami komolyabb ügy - fogolyszökés, bankrablás, gyilkosság, s hasonlók -, akkor elég nagy razzia szokott lenni. Akkor még a hátsódba is belenézhetnek, hát ott bújtatsz valakit/valamit.

2018. máj. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel kombim van így nem kell kinyitni semmit, belátni. :D És be is szoktak nézni mindig egy pillanatra.
2018. máj. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Határok közelében, főleg a keleti oldalon ugye, ez teljesen bevett szokás. Amúgy bármelyik rendőrnek joga van benézni a csomagtartóba.
2018. máj. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!