Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss jogsival hogyan kellene...

Friss jogsival hogyan kellene biztonságosan begyakorolni a vezetést? Gondolom, nem az autópályán. - de mégis hogyan?

Figyelt kérdés

#friss-jogsival-gyakorlatszerzés
2018. máj. 2. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
“T” betűt ragassz az autóra és irány a forgalom. A rutint és a közlekedés íratlan szabàlyait csak ktt tudod majd megszerezni. Sok sikert!
2018. máj. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A forgalomban, utcákon, söt az autópályán is - ugyanis csak így lehet gyakorlatot szerezni.
2018. máj. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

elsőnél a pont!


sokan szégyenlik a " T " berűt, pedig ha az jól láthatóan díszeleg a kocsin, sokkal egyszerűbb a gyakorlás..még az idegesebbek is segítik..


hát eleinte nem az Andrássy/ Bajcsy kereszteződét kell kipróbálni pénteken totális dugóban sötét forgalmi lámpák mellett.. inkább a lakótömb körül, egyre nagyobb távokon.


Szóval ez első lépés elöl, oldalt T betű! az a biztonság!

2018. máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hovarju ***** válasza:

Autópályán városba, hegyen, völgyön.

Keress magad mellé egy tapasztalt sofőrt, akiben megbízol. Induljatok el és menjetek legalább 50-100km-t egy huzamban.

A T-betű, ha megnyugtat, ragaszd ki nyugodtan. Én úgy vettem észre, hogy akit a T-betűvel és táblával "felcicomázott" oktató autó nem érdekel, az a T-re sem fog odafigyelni. Sőt tapasztaltam, hogy sokszor még inkább nyomul, aki nem normális. A normálisabbja pedig, akkor is figyel és vigyázz, ha nincs T betűd.


Gyakorolj sokat. Nekem azt ajánlotta az oktató, hogy az első kb. fél egy évben legalább napi 30km-t vezessek, hogy rendesen megszokjam a forgalmat.

2018. máj. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdő koromban először a munkahelyemen köröztem, hogy megszokjam az autót. Nagy telephely, belső úthálózattal, de mindenhol 30 km/h-s sebességkorlátozással. Utána a környékbeli utcákon. Ezután merészkedtem messzebbre, de eleinte csak olyan helyre, amit gyalog/utasként jól ismertem. Tudtam, melyik sáv hova vezet, hol kell besorolni, ...

Az első távolabbi utam a Duna-kanyarba vezetett. Eleinte mindent megterveztem útvonaltervezővel. A bonyolult csomópontokat előre megnéztem, sőt idegen helyen megnézem ma is előre.

Hamarosan belejöttem a vezetésbe.

2018. máj. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, megszívlelem.
2018. máj. 2. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!