Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért hittem azt, hogy lehet...

Miért hittem azt, hogy lehet 3-4 napos autópálya matricát is venni?

Figyelt kérdés

Most már magam sem tudom, hogy miért hittem azt, hogy pár hónappal ezelőtt bevezették a 3 vagy 4 napos matricákat (megyékre, illetve az egész országra), most nézem a dolog hivatalos oldalát:


[link]


de a legolcsóbb matrica még mindig a 10 napos.


Nem volt néhány hónappal ezelőtt ilyesmi a hírekben? Vagy csak képzelődtem?



2018. máj. 4. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Evekkel ezelott volt
2018. máj. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Van valami ellentmondás a kérdésedben.

Az éves országos és megyei matricának az árát lehetne faragni csak. Ha nem 12 hónapra szól, akkor az már nem éves.

Országosból lehetne rövidebb időszak is, de a megyeinek csak egész évre van értelme. Egy napra 13.66 Ft esik. Mennyi lenne akkor egy 3 napos? 40 Ft? Az ügyintézés sokkal többe kerül. De nem ez a lényeg, hanem hogy értelmetlen. A bevezetésének célja az volt, hogy legyen egy olcsóbb alternatíva azoknak, akik sokat utaznak, de csak meghatározott területen belül. Illetve olyanoknak, akik napi rendszerességgel mozognak megyén belül, vagy legfeljebb 1-2 megyét érintve, de nem lenne arányos az országos tarifa számukra.

2018. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én nem látok semmi ellentmondást a kérdésemben, itt van a saját élő példám:


Budapesten lakom, egy évben nem vezetek többet 6-7000 km-nél, azt is főleg Pest megyében. Ezért csak az 1 éves megyei matricát veszem meg minden januárban.


Holnap Székesfehérvárra megyek a családommal 1 napra (baba váró buli), mi értelme lenne megvenni 3000 ft-ért egy 10 napos matricát 1 nap miatt? Sokkal célszerűbb lenne egy 3 naposat venni mondjuk a harmadáért, 1000 Ft-ért.


Jogos az igény? Jogos, ezért is hoztam fel ezt a témát.


Ami pedig az időszerűségét érinti, én Andersen meseként írtam, hogy úgy rémlett nekem, hogy 3-4 hónappal ezelőtt olvastam valahol, hogy bevezetik a 3 napos matricát hanem valóban így emlékszem. Tehát én nem akartam most semmit sem feltalálni, pusztán arra voltam kíváncsi, hogy valóban volt ilyesmiről szó néhány hónappal ezelőtt, vagy csak a memóriám tréfált meg. Ennyi.


De szerintem az is jó ötlet lenne, ha az autópálya díjat lehetne ugyanúgy fizetni ahogy a parkolást (sokkal igazságosabb lenne), egy SMS-t küldeni a rendszámmal egy bizonyos telefonszámra mielőtt rámegyek az autópályára és egy STOP SMS-t miután lejöttem. Ezt még a gépjárművek fedélzeti konzoljába is beépíthetnék. De még szuperebb lenne ha előre soha semmit nem kellene fizetni, amikor rámész egy fizetős autópályára, akkor a rendszámod automatikusan le lenne olvasva, óra el kezd ketyegni, amikor lejössz, akkor megint le lenne olvasva és havi egyenleget megkapnád postán vagy emailen a többi közüzemi számlákkal együtt. Millió variáció lehetséges, a jelenleg használt a legelavultabb és leg igazságtalanabb.

2018. máj. 5. 00:05
 4/8 A kérdező kommentje:

korrekció:


"Ami pedig az időszerűségét érinti, én NEM Andersen meseként írtam, hogy..."

2018. máj. 5. 00:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem képzelődtél.

Utoljára 8-10 éve volt 4 napos matrica, azóta a 10 napos a legrövidebb.

Amit mondogattak mostanában, hogy a motorosoknak lesz olcsóbb a havi matrica.



"a jelenleg használt a legelavultabb és leg igazságtalanabb."


Ausztriában a mai napig ragasztgatni kell a matricát a szélvédőre.

Szóval az osztrák megoldásnál jóval fejlettebb a magyar.


Fehérvárig én nem vennék matricát, Martonvásárig jó a Pest megyei, onnan meg már csak valami 30 km.

Útközben beugorhattok strandolni egyet a Velencei-tóra.

2018. máj. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vagy a martonvásári arborétumba körülnézni :D
2018. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor valószínűleg az történhetett, hogy egy régi weboldalon olvastam ezt a híreket de nem vettem észre, hogy régi írásról volt szó.


Mindenesetre, köszönöm a válaszokat és a tippeket, általában én sem szoktam matricát venni Székesfehérvár miatt, de a mostani alkalom kivételeles volt, és valóban én is Martonvásárnál szoktam lejönni az M7-esről és úgy tovább a régi balatoni úton.

2018. máj. 6. 13:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Néhány évvel ezelőtt volt 4 napos. Jó reggelt!
2018. máj. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!