Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet hogy nem kellene autót...

Lehet hogy nem kellene autót vezetnem? Ma elüthettem volna egy gyalogost.

Figyelt kérdés

8 hónapja van jogsim,igazából ritkán vezetek.

Ma bekanyarodtam egy útra ahol zebra van,gyalogos elsőbbséget élvez.

Lassan mentem kb 20km sebességgel.

Ránéztem egy kirakatra haladás közben.

A párom szólt,hogy ÁLLJ!

Ekkor fordítottam vissza a fejem .

A gyalogos réműlten nézett majd meg állt.(Már lelépett a zebrára.)

Annyira megijedtem,a következő sarkon féllre álltam,nem akartam tovább vezetni.

Nem tudtam felidézni hogy végűl megálltam e és átment a gyalogos vagy tovább jöttem.

A párom meglepeve közölte hogy nem álltam meg.Lassan tovább jöttem.


Eddig ilyenre nem volt példa.Nem érzem magam rutinos sofőrnek,de ezt nem gondoltam volna magamról.

Csalódott vagyok nagyon.


2018. máj. 16. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Csak az utat figyeld, ne bambulj és városban menj lassabban, nem kell annyival menni, mint a többi. 40-el mész, az bőven elég.
2018. máj. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Inkább az útra kellene figyelned.


Válaszd szét a dolgokat amik nem férnek össze, ilyen a shoppingolás és a vezetés.


Mikor kölyök voltam biciklivel mentem és két szép csaj ment át a zebrán, annyira elterelték a figyelmem, hogy nekitekertem egy oszlopnak.Megtanultam a leckét, azóta semmilyen jármūvel nem estem hasonló hibába.:)


Fel a fejjel és az ùtra figyelj ha vezetsz.

2018. máj. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szerintem bárkivel előfordul, még egy rutinos sofőrrel is. Egy kezdővel pedig még inkább, mert neki még nehezebb is mindenre odafigyelni, koncentrálni stb., időre van szükség ahhoz, hogy megszokja az ember. Elhiszem, hogy ijesztő volt és most csalódott vagy, de az a lényeg, hogy nem történt semmi baj. Picit elkalandoztál, de legalább gyorsan le tudtad reagálni a helyzetet. A jövőben majd jobban odafigyelsz rá és most már tudod, hogy a zebrákkal vigyázni kell, koncentrálni kell az útra stb. Ennyi miatt nem kell rögtön feladni.


Velem olyan történt mikor még friss volt a jogsim, hogy egy kereszteződésben nem vettem észre, hogy jön egy autó, aminek elsőbbséget kellett volna adnom, ezért elindultam. Szerencsére meg tudott állni, de megijedtem és még utána is a hatása alatt voltam egy darabig. Viszont nem adtam fel, vezettem tovább és azóta nem történt semmi ilyesmi. Egyébként azt szokták mondani, hogy ilyen esetben nem szabad rögtön meghátrálni, mert akkor csak rosszabb lesz. A múltkor pedig szinte ugyanez történt, mikor apukám mellett ültem a kocsiban. A gyalogos lelépett a zebrára, elindult, de apukám valamiért nem vette észre és én szóltam neki, hogy álljon meg. Ha nem szólok, akkor elüti. Több, mint 30 éve van jogsija és napi szinten vezet, a munkája során is. Ennyi miatt abba kellett volna hagyni és azt mondani, hogy “jó, soha többet nem vezetek”? Szerintem nem. Szóval fel a fejjel, gyakorolj és majd egyre jobban fog menni :)

2018. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
79%

Ne haragudj - és nyugodtan pontozzatok sz***á nem érdekel - de a zebrák fokozott óvatossággal történő megközelítése semmilyen rutint nem igényel, ugyanis már a zöldfülűeknek is a fejükbe verik, hogy FORGATNI A FEJET és figyelni a gyalogosokra.

https://www.youtube.com/watch?v=J3SDBmVcDXs

Az meg, hogy egy kirakat vonja el a figyelmedet egyszerűen abszurd. Nekem az oktatóm mindig mondta, hogy az autó egy fegyver, amit ha nem kezelsz jól, megölsz vele egy embert. És ott nem lesz pótvizsga, hanem jobb esetben felfüggesztett, rosszabb esetben meg...

A gyalogátkelőhelyet jelző táblát és a zebrára figyelmeztető villogó sárgát fokozatosan figyelni kell!

2018. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne kezdj el most rettegni, mert akkor csak egyre rosszabb lesz. Ha már van jogsid, akkor inkább gyakorolj, és többször nem fog ilyen történni.

Az a legfontosabb, hogy vezetés közben NEM bámészkodsz, nem nézelődsz, hanem az utat, a tükröt, a táblákat, a gyalogosokat, stb, figyeled, nem kalandozol el.

Szerintem nyugodtan vezess tovább, de igenis figyelj oda, a kirakatokat majd nézegeted gyalog. De még egy pár hónapig azért ne vezess egyedül, jobb, ha van melletted valaki, de ezentúl akkor is szóljon rád, ha nem oda figyelsz, ne csak akkor, ha már a baj közeleg.

2018. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Túlzás lenne csak ezért abbahagyni, mivel a vezetéssel együtt jár a kockázat, ezek tudatában aki vezet, az vállalja hogy történhet akármi, egy kutya kiszalad eléd 40-nél és bár hirtelen ráfékezel minimum töréssel megússza, ami a gazdája vállát nyomja, út mellett pórázon kellene sétáltatni fiatal, még kiszámíthatatlan kutyát, kicsit el vonatkoztattam de megtörtént eset.


Velem is előfordult gépkezelőként koccanás, ütközés többször is, pillanatra nem figyeltem oda és felakadt a gép oldala a vasakba, vagy ment előttem a kolléga kicsi volt a köv. távolság Ő hirtelen megállt amikor épp másra figyeltem, és bumm.


Gyalogosként a szarrágó burzsuj úgy 90 vagy 100+ tempóval ment el előttem a bódéjával, úgy léptem vissza zebráról, le sem szart, a kanyar után megint nyomta neki.


Az a baj hogy nincs közlekedési kultúra nálunk sem, köztudott hogy Görögország, Románia, Olaszország is ramaty ilyen téren, és szinte már nem szabad megbízni a másik sofőrben.


Volt például olyan is hogy főúton haladva, mellékútról a hülyéje kikanyarodott elém "nem igaz hogy nem nézett szét, arról nem beszélve hogy meg is kell azon a részen állnia" kormányt elrántottam, mert már az autója eleje annyira kilógott hogy 60-nál időm nem lett volna megállni.


Azóta mindig fosok ilyen helyzetekben, még ha áll is a másik kocsija és várja hogy kikanyarodhasson.

2018. máj. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Én mondjuk gyalogosként is akkor lépek le a zebráról, ha a kocsi lassítani kezd.
2018. máj. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ne haragudj, de nem foglak sajnálni, hogy "jaj, hát csak gyakorolni kell, meg ugyan, semmi baj", mert igenis van baj. Ha annyira nem tudsz a vezetésre koncentrálni, hogy egy kirakat elvonja a figyelmedet, akkor tényleg jobb, ha nem vezetsz, mert életveszélyes vagy. Ez nem rutin kérdése, ilyen figyelemmel csodálom, hogy átengedtek a vizsgán. Egyáltalán hogy jutott eszedbe, hogy neked kanyarodás közben van időd a kirakatokat nézegetni? Jézusom, bocs, de most nagyon kiakadtam, hogy ilyenek szaladgálnak az utakon.
2018. máj. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hat lehet hogy veszélyes vagy...:(
2018. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!