Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Leereszkedett a biciklimen a...

Leereszkedett a biciklimen a kerék, mi lehet az oka és mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma reggel munkába indulás közben tapasztaltam, hogy nagyon nehezen tudom hajtani a biciklit és valami nincs rendben, hátra néztem és a hátsó kerék kb súrolta a földet. Megálltam, körbevizsgáltam, a külső gumin úgy tűnt mintha valaki kivágta volna vagy pedig elkopott volna. Kb 4-5 ilyan 1-2 centis csikocskára lettem figyelmes. Lehet hogy elkopott volna a gumi és azért van ez? A kerék nem rég volt fefújva,semmi panasz nem volt rá, a bicikli kb 1-2 éve van nálam, nem igazán szoktam sokat menni vele. Ilyen esetben mit tehetnék? Mennyibe kerül kb a javitása?

2018. máj. 18. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
komoly ügy! nehéz lesz kivizsgálni!
2018. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy méretben megfelelő belső és külső gumit, felrakod és kész. Nem egy agysebészet.
2018. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Röhögnek itt rajtad, mert egy biciklis defekt azért nem egy olyan különleges esemény, és nem is olyan nehéz megcsinálni. Viszont egy újszülöttnek minden vicc új. Szóval írd be a youtube-ba, hogy kerékpár gumicsere, és nézz körül.

Ha magad csinálod, nyilván venned kell egy külső és egy belső gumit (nézd meg a meglévő méretét, rá van írva). szükséged lehet ezen kívül egy villáskulcsra, hogy leszedd a kereket, egy gumikiemelő szerszámra (filléres kacat, a rendes nevét sem tudom) meg egy pumpára, de az gondolom van.


De bármelyik bicikliszerviz is megcsinálja neked fél óra alatt. Nem tudom, mennyiért.

2018. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:

Mi az a gumikiemelő szerszám? Nekem 12 évesen nem volt ilyen és megoldottam.


Nézd meg hogy milyen állapotú a külső, ha kell vegyél másikat. Kiszedve fújd felba belsőt és mártsd vízbe, nézd meg hol engedi el a levegőt. Ha olyan, akkor javítsd, ha nem, akkor új belső.

Felfújod, összerakod, hasíthatsz.

2018. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így néz ki:

[link]

2018. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!