Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán mit tegyek,...

Forgalmi vizsgán mit tegyek, hogy ne fulladjon le a kocsi? (további kérdés lent)

Figyelt kérdés

1 hét múlva lesz a forgalmi vizsgám. Az oktatóm szerint mindent jól csinálok, mert figyelem a gyalogosokat, jól vezetek, ismerem a szabályokat. Csak az a gond, hogy a kocsi lefulladásától félek igazán. Szerintem sokan is ettől tartanak. Az egyik tanulótársam is emiatt bukott meg, mert hatszor fulladt le a kocsi és feltartotta a forgalmat.

Azt tudom, hogy úgy kell elindítani a kocsit, hogy benyomom a kuplungot, utána a gázt nyomom be egy picit és tartom, kuplungot lassan kell felengedni. Ha meredek az út, akkor kézifékes elindulással kell.

Kispesten fogok vezetni, ahol elég nagy a forgalom. Oktatóm szerint ez nem gond, mert húzhatjuk a vizsgaidőt, még autópályára se lesz idő kimenni. Ez igaz, de annál a kereszteződésnél, ahol nincs lámpa, ott nehéz úgy elindulni, hogy lassan elindítom a kocsit, hogy ne fulladjon le, mikor elindulnék, újabb kocsik jönnek. Lépésben kell haladni, figyelni, ki ad elsőbbséget (és megköszönni).


A másik kérdésem az, hogy milyen tippeket tudnátok adni, amivel lehet húzni a vizsgaidőt?



2018. máj. 18. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy gyakorolj, amíg nem megy határozottan. Hogyha neked gondot okoz elindulni egy nem lámpás kereszteződésben akkor nem vagy kész arra, hogy jogosítványt kapj...
2018. máj. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyomd a gázt.
2018. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Miközben engeded a kuplungot, nyomd a gázt. Ha már elérte a fogáspontot, lehet nagyobb gázt is nyomni, (ne előtte, mert akkor csak felbőg a motor) akkor nem fog lefulladni, még ha gyorsan engeded a kuplu got akkor sem. Leugrani azért nem kell róla.
2018. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gázt is nyomod finoman nem tud lefulladni. Ha most visszagondolok mennyit bénáztunk és egyszer nem emlékszem, hogy az oktató annyit mondott volna, hogy adjál bele egy kis gázt is, csak hagyta hadd fulladozzunk, úgy is kint volt a T betű neki meg telt a munkaidő. Egyszerűen nem értem miért nem tanítják meg és gyakoroltatják ezt az alapot még a rutinpályán, hihetetlen.
2018. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem így ne legyen jogositványod, hogy a vizsgaidőt kihúzni, megúszni szeretnéd. Ez egy vizsga.szamadas a tudasodrol. Ha Megerdemled akkor legyen jogsid
2018. máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!