Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A parkolási pótdíj megúszható...

A parkolási pótdíj megúszható e, a parkolási bírsághoz hasonlóan?

Figyelt kérdés

A tilosban parkolás bírsága megúszható az alábbi nyilatkozattal: "Az autót kizárólag én és közeli hozzátartozóim vezetik, akikre nézve nem kívánok nyilatkozni."

A kérdés az, hogy ezzel a módszerrel a parkolási pótdíj is elkerülhető e?

Az első esetben szabálysértés, a második esetben magán követelés, mivel egy cég a követelő.

De milyen jogon követel egy cég, a gépjármű tulajdonosán egy pótdíjat, ha az a hatóság sem követelheti, amennyiben a gépjármű tulajdonosa a fenti nyilatkozatot tesz?

Tehát elkerülhető e jogilag a cég követelése, a fenti nyilatkozattal?



2018. máj. 22. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem szabálysértés, hanem ráutaló magatartással létrejött szerződés megszegése. Ebben az esetben mindegy ki vezette, vagy akár teleportálással került oda, a tulajdonoson be fogják hajtani a pótdíjat.
2018. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez polgári jogi ügylet, nem pedig szabálysértési eljárás. Odaállsz, ezzel létrejön egy szerződés közted és a parkolási társaság között, te nem tekjesited a jegy váltásàt mint kötelezettséget, ezért pótdíjat szabnak ki rád. Ez nem ugyanaz, mint amikor a kamera előtt megállsz a megállni tilos táblánál és utána kapsz egy csekket a szabálysértés miatt. Mert ez nem szabálysértés, hanem szerződéses kötelezettség nem teljesítése.
2018. máj. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Parkolási bírságnál kell nyilatkozni?
2018. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Abban az esetben kell, ha nem vár meg a kocsinál a rendőr. Ha látod hogy ott vár rád, oda se menj. Csak miután elment e rendőr, mert akkor nem tudni ki állt oda és ezért a tulajdonosnak küldendk egy idézést, ott pedig ezt nyilatkozod és le van zárva az ügy. Csak az a kérdés parkolási pótdíjat hogy lehet elkerülni.
2018. máj. 22. 19:43
 5/13 anonim ***** válasza:
Gyorshajtás megúszható még így? Ezzel a családtag mesével?
2018. máj. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A gyorshajtás sajnos objektív felelőség, ezért nem. A tilisba parkolás nem objektív.
2018. máj. 23. 04:01
 7/13 Alex Fly ***** válasza:
100%
Szerencsére nem. Ha mindenki mindent megúszhatna egy ilyen kijelentéssel, akkor minek vannak a szabályok?
2018. máj. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tehát te most a szélvédős piros csomagot akarod megúszni, hogy besétálsz és ezt nyilatkozod. Nem fog menni.
2018. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen. Szélvédős piros csekk. Ezek a szabályok olyan szabályok, amiket olyan emberek hoztak, akiknek én ehhez nem adtam felhatalmazást. Kiadja az önkormányzat egy kft-nek a parkolást, aki ezen keres. Majd ez a kft kiadja egy másik kft-nek, a behajtást, aki ezen szintén keres. Miért nem az én vagy a te kft-d keres pénzt ennyire pofon egyszerűen? Ja azért, mert nem én erőszakolom a szabályt rád, hanem ezek a pszichopaták. És mi van akkor, ha kölcsön adtam az autót? Mi van akkor, ha közelli hozzátartozóm vezette, nem én. Akkor is keressen rajtam 2 kft, ha közöm sincs hozzá, és a törvény nem kötelez, közeli hozzátartozó megnevezésére? Egy kft-nek több joga van, mint a rendőrségnek? Itt élősködnek rajtunk, szívják a vérünket, és még nekem legyen bűntudatom? Azért gondolkodjunk el ezen. Miért nem az önkormányzat intézi sz egészet? Hogy lesz 200 ft-ból egy pár hét alatt 15000 ft? Hát amíg ilyen rendszert kényszerítenek ránk igenis jogunk van, a leg gátlástalanabb módon védekezni ezekkel a vérszívókkal szemben, és nagyon ó lenne, ha egy okos jogász leírná a megoldást, ha van megoldás. Mert ez maffia, amit szabálynak nevezel.
2018. máj. 24. 02:45
 10/13 Alex Fly ***** válasza:

Erre már nem tudok mit mondani...

Nem elég, hogy az önkormányzati választásokon semmi beleszólásod nem lehetett abba, hogy kik legyenek a településeden a döntéshozók, de ráadásul még arra is rákényszerítettek, hogy ott tárold a tragacsodat egy fizetős parkolóban. És van képük az általad igénybevett szolgáltatás ellenértékét is követelni. De ami a legfelháborítóbb, hogy hiába próbálsz hazugságokkal kibújni a kötelezettségeid alól, ezek képesek az általad is elfogadott szolgáltatási szerződés alapján a törvényeknek megfelelően intézkedni...

A franc a pofájukat, hogy nem hagynak a társadalmon élősködni! Ne hagyd magad: ha elég ideig elhúzod, akár százezres-milliós is lehet a bírság, mire behajtják rajtad. Úgy kell nekik!

2018. máj. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!