Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A parkolási pótdíj megúszható...

A parkolási pótdíj megúszható e, a parkolási bírsághoz hasonlóan?

Figyelt kérdés

A tilosban parkolás bírsága megúszható az alábbi nyilatkozattal: "Az autót kizárólag én és közeli hozzátartozóim vezetik, akikre nézve nem kívánok nyilatkozni."

A kérdés az, hogy ezzel a módszerrel a parkolási pótdíj is elkerülhető e?

Az első esetben szabálysértés, a második esetben magán követelés, mivel egy cég a követelő.

De milyen jogon követel egy cég, a gépjármű tulajdonosán egy pótdíjat, ha az a hatóság sem követelheti, amennyiben a gépjármű tulajdonosa a fenti nyilatkozatot tesz?

Tehát elkerülhető e jogilag a cég követelése, a fenti nyilatkozattal?



2018. máj. 22. 16:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Személyiség szerint különbözőek vagyunk, és nagy szerencséje ezeknek a pszichopatáknak, hogy vannak illyen mazochisták is, de ettől függetlenül, részemről itt továbbra is a kérdés adott. Bele lehet itt menni, a másik tragacsozásába, aminek különösebb jelentőséget nem tulajdonítok, mert az ügy szempontjából teljesen mindegy, hogy milyen értékü a gépjármű. De vannak ilyen embereknis, akik a másik egójáta hatva próbálnak a saját gondolkodásuknak hangsulyt szerezni. Az ilyen csicskák általában valamelyik maffia(állami szerv) kutyái. Akiket, ha nincs rájuk szükség dobnak a lecsóba, ezek a pszichopaták.
2018. máj. 24. 09:43
 12/13 Alex Fly ***** válasza:

Ha szerinted mazochizmus az, ha valaki nem akar lopni, akkor valószínűleg gondok vannak...

Mondjuk az sem lenne elvetendő dologb ha valaki mondjuk képes lenne felnőttként viselkedni, önálló döntéseket hozni és azért vállalni a felelősséget is. Ahelyett, hogy másokra mutogatna és siránkozna.

De ahogy nézem, egyeseknek ez magas...

2018. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Minden ember egyenlő feltételekkel születik a földre. Mégis egyik leuralja a másikat felnőttként. Én nem az a títus vagyok, aki ezt élvezi, de tisztelettel vagyok azok iránt, akik szeretik betartani mások szabályait, amiből azok hasznot kovácsolnak. Én úgy gondolom, és atörvény is úgy van megírva, hogy akinek esze van ki tudja játszani, aki meg tudatlan, vagy beszari, az fizessen. És ebbe nincs semmi törvénytelen, mert ezt pobtosan a törvény engedi meg. Nem véletlenül... Na szóval, csicska személyiségek véleménye az, hogy fozess kutya. Köszönöm, de a kérdés nem ebbe az irányba irányult. Mindazonáltal, hasznos a véleményed, csak nem nekem.
2018. máj. 24. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!