Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbuktam, mert sávot váltotta...

Megbuktam, mert sávot váltottam irányjelző nélkül, de nem volt a forgalmi sáv felfestve. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Teljesen elfogadtam a helyzetet, nem felháborodásként írok, hanem mert érdekel a dolog. Jobbról kanyarodtam be, és kb úgy képzeljétek el, mintha az út egy picit szélesebb lenne, mint egy sáv, és alig 3 méter alatt jobbról le is rövidül. Kb mint ha elfogyna a sáv, és át kell váltanod balra. Ez eddig oké, de nagyon picike ez a sáv, mint egy nagyon rövid buszmegálló sáv, és nem jelzi se az úton semmi jel, se tábla, és még a sáv sincs felfestve. És ott szépen bekanyarodtam és egy finom balra kormánnyal mentem tovább egyenesen. És akkor lett vége a vizsgámnak, hogy ez sávváltás volt, és az, hogy nincs forgalmi sáv, se nyíl felfestve az nem kifogás sajnos. Hát nekem ez van, megtanultam , legközelebb menni fog. De, hogy ti, mint rutinos vezetők, ilyenekkeltisztában vagytok? Mert őszintén szólva, nekem erről fogalmam sem volt, az utat sem ismertem (nem tudom miért nem jártunk arra vezetésnél), és nem tudtam, hogy ott ilyen az út a kanyar után. Véleményetek az egészről?

2018. máj. 22. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Ne keresd a miérteket. Ha megakarnak buktatni megfognak bukatni.. Kell a pénz tudod... Engem azért buktattak meg mert egy full egyenes utcában az út jobb szélén autók állnak és nem indexeltem balra az egész utcában. A második vizsgámon pedig azért mert mikor kielőztem egy biciklist a vizsgabiztos szerint nem volt meg a megfelelő távolság. Ugyan az a vizsgabiztos volt roha djon meg. Kiskorom óta vezetek ezek meg itt bas zakodtak velem.
2018. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:
34%

Valóban, a KRESZ szerint nem szükséges felfestéssel jelezni a sávokat. Szóval jogos...

Az első válaszolónak pedig üzenem, hogy örülök annak, hogy a vizsgán odafigyelnek a kellő oldaltávolságra. Habár a másfél méter hiányának általában nem a tudatlanság az oka...

2018. máj. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Lehetséges ugye a képzeletbeli felezővonal,stb stb esete. Szerintem tudtad volna csak ugye a stressz...Én is megbuktam szerdán sajnos! Zebra előtt vészfékeztem,gyalogos épp a zebrán volt. Jobbra kanyarban történt! Pedig már nem sok lett volna hátra! Legközelebb sikerülni fog meglátod! :)
2018. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kevés a szakoktató, nem véletlenül, ilyen szakmát csak a hülye választ magának. De éppen ezért gondolom jut mindegyiknek tanuló bőven, így nem is érdekli őket különösebben az egész, meg hogy megszerzi-e a jogsit a tanuló.
2018. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!