Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi az a városban, ritkán,...

Mi az a városban, ritkán, éjszakánként hallható hangos, furcsa, rövid dallam/szignál?

Figyelt kérdés

Ereszkedő és ebből a négy hangból áll ebben a sorrendben: lá-szó-fá-dó.

Budapesten hallottam már Kispesten az Üllői úton, az Alkotás úton a TF-nél, a Németvölgyi úton az iskolánál. Messzire elhallatszik, de mikor közelről hallottam, akkor sem tudtam behatárolni, honnan jön. Más városban is hallottam már.

Általában éjszaka 22 és 3 óra között egyszer szólal meg, nem ismétlődik.

Nem tudtam felfedezni, hogy konkrét időponthoz, vagy valamilyen periódushoz kötött lenne.

Legalább 8 éve, hogy először hallottam.



2018. máj. 23. 00:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok otthonos Budapesten, de nincs ezeken a környékeken véletlenül vasúti közlekedés a közelben? Mert a Taurus villanymozdonyok szó szerint szolmizálnak indulásnál, méghozzá elég erőteljesen, én erre tudnék tippelni, hogy ezt hallod.

https://www.youtube.com/watch?v=J1Yy-AOQcUs

2018. máj. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

A harmadik szomszédomnak(is) nagy kertje van, ahol szeret szöszmötölni. Ha a távl lévő kapun megnyomja valaki a csengőt, akkor ez az igenhangos dallam szól..ezt ő is hallja, meg az is, aki csenget..meg az összes közel-távoli szomszéd...


namost évekkel ezelőtt én is vettem egy ilyent, de nem merem felszerelni, mert lázadás törne ki..

pedig igény az lenne rá..


a kérdésedre válaszolva:vagy valaki szórakozik a városi lakók nagy örömére, vagy valaki így ébred éjszakai műszakban, ha jön az ellenőrzés...

2018. máj. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
Én riasztóra tippelek, nálunk vidéken is hallani ilyet. Bár én mi-ré-dó-szónak értelmeztem, az olyan befejezés hatású. A Te megközelítésedben a lá-szó-fá egyfajta előke, rávezetés a dó-ra. :)
2018. máj. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Amit az #1-es ír, abban van valami.


Az Üllői úthoz a Kőbánya-Kispest van közel, ahol megfordul jó pár vonat, a másik két helyszín meg a Déli pályudvarhoz van közel.

2018. máj. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem mozdonyból jön, mert az Árpád hídnál is szoktam hallani, ahol vonat utoljára huszonéve közlekedett, az is dízel volt. Szerintem az egyik elterjedt riasztórendszer adja ezt a hangjelzést, bár azt nem tudom, milyen esemény hatására, de talán élesítés vagy kikapcsolás lehet.
2018. máj. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy Otthon Centrum iroda, ahova gyakran éjszaka is bemennek az ügynökök, gondolom, ez egy ilyen biznisz. És így trillázik a riasztó, jó hangosan. Biztos lehet hallani napközben is, csak akkor elnyomja a város zaja, éjszaka meg elhallatszik messzire.
2018. máj. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Én is szoktam hallani időnként egy "dallamot", nem tudom körülírni teljesen. De olyan hangzása van, mintha valami hangosbemondón játszanák be magas hangon, mintha valami bejelentkező szignál lenne, 4 dallam szintén.


Kőbányán pedig ilyen szokott lenni:

https://www.youtube.com/watch?v=5E5li-iGp8A

2018. máj. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A mi közelünkben is van valami - valószínűleg riasztó - ami hasonló hangsort ad ki. Eleinte azt hittem, valaki vett otthonra egy nyerőgépet, azoknak volt ilyen hangja.
2018. máj. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Megnéztem az #1-es válaszoló linkjét, de sajnos nem stimmel.


#3-asnak: csak 3 hangot írsz, a negyedik a te értelmezésedben szó lenne ezek szerint? Mert akkor stimmel a dallam.


F@tal_3rror_0x089F linkjét is megnéztem, de nem is az. Viszont én is hangosbemondós hangzásúnak érzem. Le tudnád esetleg szolmizálni, hogy egyeznek-e a hangok?

2018. máj. 25. 02:31
 10/22 anonim ***** válasza:
65%

3-as vagyok


Igen, mi-ré-dó-szó. Írtam, csak ragozással.

2018. máj. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!