Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha lakott területen 50 helyett...

Ha lakott területen 50 helyett 57-el megy az autós, az már szabályszegés?

Figyelt kérdés
2018. jún. 7. 15:13
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
11%
nem
2018. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Pedig megbüntettek 5000 ftra

Csak azért írtam alá ,mert akkor intétkedés megtagadasáért is kiszabnak büntetést.

Nem fogom kifizetni.

De a papírra 50-et írtak.

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Nem a pénzről van szó, hanem arról hogy jogtalan a bírság.

Mondtam is a sündisznónak hogy tudomasom szerint , ha 10-el lépjük túl még nincs bírság.

Az nem úgy van, neki ez kivan adva.

Nem akartam visszakérdezni Mi Van Kiadva??? Hogy verjük át az embereket??

2018. jún. 7. 15:19
 3/42 anonim ***** válasza:

A KRESZ nem ismer olyant, hogy „tűréshatár”. Büntetés jár a közlekedési szabályok legkisebb mértékű megszegéséért is. Elvileg így van, akkor is, ha éppen nem büntetnek érte.

A gyorshajtást a rendőr csak akkor tudja bírságolni, ha ténylegesen bizonyítani tudja annak elkövetését. Azaz akkor büntethet, ha traffipax segítségével beméri a gyorsan haladó autót és meg is állítja. Ilyen esetben a rendőr helyszíni bírságot szabhat ki.

Ha megállítja a gyorsan hajtó autóst, akkor 5 és 50 ezer forint közötti helyszíni bírságot szabhat ki rá. Ha pedig hat hónapon belül ismételten helyszíni bírságot szabnak ki valakire, akkor már 70 ezer forint lehet a maximum.

2018. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
Most akkor 5.000 vagy 50.000? Nem mindegy. Ha 50.000 akkor én tuti fellebneznék ha 5.000 akkor ba szzák meg a ku rva anyjukat az összes rendőr. Semmire nem valók. Csak rossz tapasztalatom van velük.
2018. jún. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
96%

Nincs olyan, hogy "ennyinél még nem büntetnek"...


Helyszíni bírságot 1 km/h sebességátlépésért is kiszabhatnak, ha bemérnek. Teljesen törvényszerű volt az intézkedés.

2018. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
83%
50-es táblánál valóban 68km/h felett küldik a csekket a fix trafiknál,de a helyszíni bírság esetében nincs ilyen.
2018. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

De van rendelet abban nem ez van írva, e hónapban frissült.

Akkor most ez hogy van??

Ezévben szintén voltam így, hogy az 50-et túlléptem és nem volt semmilyen bírság.

Ez két városban volt, de egy megyében. Ez hogy van akkor??

Hát kb....legyenek boldogok az 5000 ftokkal. De én nem fogom befizetni,a kukában landoltak a papírjaik.

2018. jún. 7. 15:31
 8/42 A kérdező kommentje:

Akkor tehát túlkapás történt??

Nem az 5000 ftról van szó, hanem arról ha ez jogtalan akkor minekt így átvernek?? Vagy micsoda???

2018. jún. 7. 15:34
 9/42 Majatom ***** válasza:
100%
Két fogalom van, melyet jelen esetben meg kell magyaráznunk. Az egyik a szabálysértés, a másik a közigazgatási bírság. Amit említettél, hogy ha 10-el haladod meg, az a közigazgatási bírság, bár pontosan 50 km/h megengedett sebességhatárig 65 km/h-tól jár bírság, tehát 15-tel kell meghaladni. Ha 66-tal mész, akkor az közigazgatási bírság, 30 000 Ft, és az üzembentartónak, annak hiányában a tulajdonosnak megy a bírság, meg se kell állítsanak. Ha csak 7 km/h-val haladod meg, és megállítanak, igazoltatnak, tehát beazonosítják a szabálysértés elkövetőét, akkor megbüntetnek helyszíni bírságra. Tehát, ahogy feljebb írták, ha trafipax-szal bemértek, és utána megállítottak, akkor jogos a bírság, ha nem fizeted ki, úgyis behajtják. Viszont a szabálysértést bizonyos esetekben ki lehet váltani közérdekű munkával, asszem 5 000 Ft egy nap, de ennek a szabályait nem ismerem pontosan.
2018. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan hajtottál ismerd el majd legközelebb jobban figyelsz nem kell sírni.

Most tényleg azt hiszed,hogy nem fogják behajtani rajtad?

2018. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!