Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Román kezdő A kategóriás...

Román kezdő A kategóriás jogsival szállithatok utast Magyarország területén?

Figyelt kérdés
Erdélyi vagyok, és itt szereztem a közelmúltban a jogsit. Tudni kell, hogy az itteni KRESZ nem tiltja a kezdő vezetőknek, hogy utast szállitsanak, sőt a forgalmi vizsga is utassal zajlik. AZ oktató ül mögöttem, és rendőrautó kisér, miközben fülessel adják az utasitást, hogy merre menjek.

2018. jún. 8. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Hazai szabály szerint két évig nem ülhet mögötted utas, ha a rendőr úgy állít meg hogy utasod is van kezdőként, akkor nyilván büntet, hiába Román a papírod, az itteni dolgok érvényesek. Gondolom én.
2018. jún. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hovarju ***** válasza:

Magyarországban sem tiltja semmi. Nyugodtan vihetsz utast magaddal.

A kezdő jogsis tilalom csak arra vonatkozik, hogy a kategória megszerzésétől számított 2 évig nem vontathatsz sem utánfutót, sem másik autót.

2018. jún. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hovarju ***** válasza:

Oh, bocsánat most látom csak, hogy A kategóriát írtál.

Az én válaszom csak a B-re érvényes!

2018. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krisz996 válasza:
hát ha román vagy akkor inkabb se utassal se egyedül ne gyere ide hogy mások életét veszélyeztesd, botrány ahogy ti közlekedtek mindannyiotoknak max biciklit adnék de lehet inkabb görkorcsolyat ha viszont nem vagy az akkor ne vedd magadra.
2018. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen teljesen román vagyok, a kérdést is szótár segítségével fogalmaztam meg. Köszönöm a válaszod kedves krisz996! Akkorhát csak azért mert te mondod, nem fogok Magyarországra menni.
2018. jún. 15. 05:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!