Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő programozói fizetések...

Kezdő programozói fizetések Magyarországon és külföldön?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni az egyetemen programozóként. Előre nézegettem állásajánlatokat, hova tudnék menni egyetem után a lakóhelyem környékén (Debrecen, Nyíregyháza) és elég siralmas lehetőségeket látok. Mindenhol max nettó 160-180 ezer forint kezdőfizetés az ajánlat, amit őszintén szólva keveslek, mivel hasonló összeget meg tudnék keresni pizzafutárként, vagy pl. Lidl dolgozóként is. Arról szeretnék érdeklődni, hogy megéri-e Pesten próbálkozni munkát vállalni (nagyon szegény családból származom, nehezen tudnám megoldani a költözést), vagy esetleg külföldön jobb esélyeim lennének kezdeni valamit? Az az igazság, hogy ilyen alacsony összeg mellett nincs motivációm egyáltalán arra, hogy ezt a munkát végezzem, hiszen rengeteg otthoni tanulással jár a munkán kívül. Előre is köszönöm a véleményeket, javaslatokat!

2018. jan. 4. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem totál nulla tapasztalattal (egyetemről kiesés még kb a nullával egyenlő ha nem végeztél közben sok munkát) nem olyan rossz a 160-180 nettó. Főleg ha nem Pesten laksz.


Azt se tudjuk amúgy, hogy milyen programozó vagy. Van e valami terület amire szakosodtál. Ha nincs, akkor már a 160-180 is sok szerintem.


A motivációd az kéne legyen, hogy lentről kezded, de fel akarsz törni.

Manapság az a gond, hogy mindenki azonnal a legjobbat akarja. 3kilót a legtöbb helyen nem fognak neked itthon kifizetni úgy, hogy még 1 évig be kell tanulnod, hogy rendes hasznot hozz.


Ha a feltételezésemmel ellentétben neked nagyon sok faxa tudásod és tapasztalatod van, akkor visszavonom amit írtam.

2018. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez csak a tapasztalatodtól függ. Bátyám barátja még be sem fejezte az egyetemet és 400 ezer Ft-ot keres, de már középiskola mellett is dolgozott. Ellenben volt osztálytársam hiába végzett BME-n, ha a kötelező gyakorlaton kívül semmit sem tudott felmutatni, csak egy kis cégnél tudott elhelyezkedni hasonló fizetéssel amit te is megemlítettél.
2018. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A felvetés jogos, valóban nincs szakképzettségem, néhány otthoni hobbiprojektemen kívül. Igazából csak csalódott vagyok, hogy ugyanonnan kezdek ahonnan egyből középsuli után is kezdhettem volna, mármint bérezés terén.

Keresek minden esetre egy gyakornoki helyet a hátralevő egyetemi időmben, hogy jobb kilátásokkal induljak. Hasznos volt mindkét válasz, ment a zöld.


Egyébként azért vannak ilyen elvárások (pl. A 300 ezer), mert sokan úgy tekintettünk erre az egyetemre, mint egy befektetés, hiszen hasznos tudást nem sokat ad, de egy papírt igen, hogy jobb kezdőhelyzetből indulhassunk. Nyilván rossz szembesülni azzal, hogy még közel ugyanennyi tanulási folyamaton kell átesni az embernek ahhoz, hogy megtérüljön ez a befektetés. Programozni nem tanultunk meg (legfeljebb olyan szinten, ami otthoni tanulással is ment volna), és a néhány fontos matekos tárgyon kívül (amikből sokkal kevesebb van az értelmetlen tölteléktárgyak javára), semmi értelmeset nem csináltunk itt, tehát magyarul az egyetem kidobott idő. Ezután mertem remélni, hogy legalább a magas fizetésekért megéri, de az igazság az hogy az elpazarolt három év csak egy esélyt ad arra, hogy elkezdhessem tanulni egy cégnél azt amit az egyetemnek kellene megtanítania. :/

2018. jan. 5. 03:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Budapesten ha legalább egy félév gyakorlatot szereztél az iskola mellett akkor programozóként 300 nettót simán be lehet kérni interjún. És azért 1-2 év tapasztalattal lehet feljebb ugrálni fizetésben erősen. IT piac ugye főleg BP-re szól itthon, ott van sok váltási lehetőség.


Én a helyedben valamelyik szakmailag megfelelő helyen lehúznék egy fél évet, aztán utána szépen pályáznék Budapesti melókra. Fél év alatt meg a szakmai tapasztalat mellett összeszedsz annyi pénzt, hogy neki futhass Budapestnek.

2018. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!