Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt egy kamionos?

Miért csinálja ezt egy kamionos?

Figyelt kérdés
Ma nagyon rossz látási viszonyok (esti vihar) közt vezettem gyermekeimmel haza felé, ezért lassabban haladtam, ugyanúgy, mint más normális autósok is. Utolért egy kamion, és ahelyett, hogy megelőzött volna, felkapcsolta a reflektort és pár centire mögöttem jött km-eken át. Csak addig kapcsolta le, amíg jöttek szemből. Ha gyorsítottam, akkor ő is . Bekapcsoltam az elakadás jelzőt, dudáltam, jeleztem a szemből jövőknek,de nem hagyott békén. Teljesen elvakultam, csak emlékezetből vezettem már az autót, amikor végre egy kavicsos árokparton volt annyi előnyöm, hogy lehúzódjak. Halálfélelmünk volt, még a rendszámát sem tudtam leolvasni.

2018. jún. 21. 23:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%

Valószínűleg nagyon sügér vagy, és túl lassan egerésztél. A kolléga meg haladt volna, aztán hülyén reagált.


Azt írod gyorsítottál. Akkor lekapcsolta. De minek lassítottál akkor megint?


Jó, veszélyesnek érezted, vihar volt. Akkor tarts egyenletes sebességet, előbb utóbb rájön, hiába villog ennyivel mész és kész. De ne valtogasd a sebességed. Ha meg villog, abba még senki nem halt bele, állítsd el a tükröt.

2018. jún. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
20%

3.


Azért hátrább az agarakkal. Rosszul járt el a sofőr, de a forgalom ritmusát is fel kell venni.


Különben is, nagy dolog, villogott. Villogjon és akkor mi van?

2018. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

Azt nem tudom, de ha túl közel jön, ilyen helyzetben egyszerűen lassíts le, vagy húzódj le. Akkor majd csak megelőz, és ennyi.


Amúgy mit jeleztél a szembe jövőknek?

2018. jún. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

Na álljon meg a menet, vezetni a megfelelő látási, és útviszonyok szerint kell, aszerint megválasztva a sebességet.

A kamionos valószínű felnyomná a tempomatot, és úgy menne 86 körül...

Az, amit csinált, közúti veszélyeztetés, büntetési tétele:

[link]


Aki meg olyat ír olyannak, aki a gyerekeivel megy rossz látási viszonyok között, hogy sügér, meg here, szerintem kösse fel magát az első fára, mert kb annyit ér emberileg...

2018. jún. 22. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem itt az a sügér és a here, aki képtelen megérteni, hogy mindenki máshogy érzékeli, mi a biztonságos, út- és látási viszonyoknak megfelelő sebesség, mert az emberek per definitionem különbözőek. Amíg a kamionosnak az az ezredik hasonló időben megtett útja és màr aznap harmadszor fordul ugyanazon a szakaszon, ráadásul most lépett le az asszony egy román uszályossal és minden mindegy, addig a friss jogsis családanya, hátul a két gyerekkel bizony megfontoltabb lesz.
2018. jún. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
42%

A kamionokat a törvény a jobbszélső sáv használatára kötelezi. Bemész a belsőbe, ő meg jobgról elhalad melletted. (nem előz)

Magasan ül, jobban lát, és bizony minden perc számít neki.

Mennyi volt az a "lassaban haladtam?"

2018. jún. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Crisopher ***** válasza:
76%
Mennyi sügér van itt. Amit a kaminonos csinált, az közúti veszélyeztetés. Kedves kérdező. Ilyen esetben egy dolgot tudok javasolni: lassíts. Ha kell, állj is meg. Az ilyen sügér kamionos úgyse fogja felfogni, mi a helyzet. Hidd el, jobb megállni előtte, mint balesetet szenvedni miatta. Ha megállsz, akkor nagy valószínűséggel kikerül, vagy ő is megáll mögötted. Ha ő is megáll, akkor ki lehet szállni, és elküldeni a k. anyukájába. Ha megelőz akkor pedig legalább nem a fenekedben reflektorozik a barom. Elakadásjelzőt tedd ki, és figyelj oda, hogy ne hirtelen állj meg, hogy ne fusson rád a követési távolság be nem tartása miatt.
2018. jún. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
34%

Leírtad miért.

Indokolatlanul lassan mész, gyorsítasz, lassítasz, villogsz össze-vissza, szopatod...


40 tonna nem gyorsul úgy, hogy csak úgy átugorjon két kanyar között, valami sötét, viharos mellékúton. Sokat segített volna, hogy ha már te béna vagy, legalább annyira együttműködsz, hogy hosszabb egyenesben nem villogsz, meg dudálsz, hanem lassítasz, kirakod az indexet jobbra, és segíted, hogy megelőzzön.

2018. jún. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

általában a tötymörgők ellen vagyok, és Hakapeszivel is egyet értek, de most nem ez a helyzet



ha dolgozik, ha nem, ez a viselkedés nem közútra való


bele kell kalkulálni, hogy nem csak ő van a pályán és nem mindig lehet a max-szal menni

2018. jún. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

Én tuti megállnék, és megvárnám hogy kikerüljön. Mert ez azért durván kimeríti a súlyos közúti veszélyeztetés fogalmát.

Az impotens retek az úton éli ki magát. Mondjuk kamionosból viszonylag kevés ilyen van.

Fedélzeti kamera, feljelentés.

2018. jún. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!