Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A német városok a példa, hogy...

A német városok a példa, hogy bizony az autós közlekedés a nagyvárosban is jól működik?

Figyelt kérdés

Én másfél évet laktam Münchenben, kiküldetésem volt.

Kaptam az időszakra vállalati autót és mindennap azzal mentem dolgozni.


München közel akkora, mint Budapest, mégis egész más a közlekedés.Bizony, lehet autóval közlekedni.


A dugók sohasem voltak vészesek, kivéve, amikor esett az eső vagy sztrájk volt a tömegközlekedési vállalatnál.Ezeket kivéve, jó ott kocsival közlekedni.


Minden, kicsit komolyabb cégnek van mélygarázsa vagy parkolóháza, ahol a dolgozók kapnak belépőkártyát.

Nagyon komoly ott a garázs "infrastruktúra", minden irodaház, szálloda, tömegház alatt/mellett van.



Azt is tegyük hozzá, hogy a németek nem is városi kisautókkal mászkáltak, hanem nagy batár BMW-vel meg Audival, az előbbiből volt nagyon sok Münchenben.


A tömegközlekedést meg nagyrészt migránsok, meg zöld ideológiát valló németek használtak, de jobban csak migránsok.



Magyarországon, már a rendszerváltás után törvényekkel kellett volna szabályozni,hogy nem épülhet irodaház, társasházakból álló lakópark, nagy hotel mélygarázs vagy saját parkolóház nélkül.


2018. jún. 22. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon ki van találva minden, minden sarkon van egy hatalmas parkolóház, elképesztő. Így van Stuttgartban, Dortmundban (ezeket nagyon jól ismerem), de még lófassz 30 ezres lakosú kisvárosok is tele vannak parkolóházakkal.

Elképesztően türelmesek városban, nincs stressz, mindenki nyugodtan araszol nagyobb forgalomban is, nem kell a másik seggében menned, hogy ne vágjon eléd 5 autó egyszerre dugóban. Mentalitás az egész.

2018. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, de a ring egy tragédia. Nem tudsz úgy odamenni, hogy ne legyen 8 - 10 km stau.


Ráadásul az egész müncheni ringen egy db. (egy pár, a pálya két oldalán) kutas, WC - s parkoló van. Aki mondjuk Stuttgart felől jön és megy Nürnbergnek, és ott jön rá a szapora, az tuti beszarik.

2018. jún. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én se értem a kérdezőt teljesen, mert mi is rendszeresen bejárunk Münchenbe, néha akkora dugók vannak, hogy borzalom. Az tény, hogy nincs annyi kretén, de azért ne mondjuk azt, hogy minden tökéletes... nyomják itt is a dudát, ha kell, ha nem, nyugi. Jobb, mint otthon, de a sok türelmetlen török/orosz/románból stb már azért itt is van szép számmal.
2018. jún. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És mi a tökömért nem fejezik be a ringet délen, ott Garmisch környékén, nem lenne sok híja?


Holnap pont megyek egyébként arra. Nem lehet kikerülni, holnap reggel talán nem lesz nagy baj, de jön a turisztikai szezon, egy merő stau lesz az A99.

2018. jún. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Emberek, az igaz, hogy Európában, sőt, a világon a legnagyobb dugók a német pályákon vannak, de itt most a városokról volt szó.
2018. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én turistaként jártam többször Münchenben, bizony ácsorogtam dugóban a város nyugati részén. Szóval nem voltam elájulva, hogy milyen jól autózható város. A tömegközlekedés viszont tényleg könnyen használható és jól szervezett, nekem az jött be inkább.
2018. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!