Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapest kivételével miért...

Budapest kivételével miért nem az egyéni autós közlekedés van támogatva államilag?

Figyelt kérdés

Budapesten szuper a közlekedés.

Én "vidékiként" nagyon elégedett voltam vele.Sűrűn járnak, alig kell várni és jó az utastájékoztatás.


Ezzel szemben, vidéken egy putri.Ritkán jár, alacsony színvonalú, késik.


Amikor vonattal jártam dolgozni, nem volt olyan hét, hogy ne késett volna.Állandóan a kifogások, "most meleg van, most hideg van, most hullanak a levelek"...stb.

Emellett, még a járművel is elavultak.Nem takarítják őket rendesen, nincs benne légkondi, utastájékoztató sem.

A pályaállapotok siralmasak, papíron mehet 120-al a vonat, de a valóságban,sok helyen 40-80-al döcög, mert nem csinálják meg a pályát.

A buszok szintén ilyenek, ráadásul még kényelmetlenek is.



Inkább hagyni kellene a fenébe ezt a tömegközlekedősdit.Ha majd Magyarországon két számjegyű GDP növekedés lesz, akkor majd lehet normális infrastruktúrát kialakítani, meg ütemes menetrendet, sűrű közlekedést biztosítani.


De, jelen esetben ez az állami tömegközlekedés egy pénznyelő, nincs értelme a fenntartásuknak.


Vagy, az is megoldás, hogy privatizálni az egészet, hogy működjenek tisztán piaci alapon.



Én a személygépkocsis közlekedésre szavazok.Háztól házig megy, kényelmes, rugalmas.


2016. szept. 30. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nemrég mondták a tévében hogy az elektromos autó vásárlását támogatni akarja az állam. Persze a gond az hogy támogatással sem lesz olcsó.
2016. szept. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sokr mész vele 10 milka a legolcsóbb....
2016. szept. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem unod még sokadszor megkérdezni ugyanezt? Minden héten legalább egyszer előjön ez a provokatív kérdés, hogy vesszen a tömegközlekedés, vesszenek a kerékpárosok, éljen az autózás.


Unalmas.


Annak ellenére unalmas, hogy mindig jön egy-két balek, aki komolyan veszi a kérdést, és megpróbál értelmesen válaszolni rá, miközben te csak hátradőlsz és élvezed, hogy egymásnak esnek az autósok, biciklisek, békávésok, vonatosok.

2016. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:

Gondolkodj. Jelenleg általában nem támogatják az egyéni gépjárműhasználatot. Aztán valahogy mégsem lehet tőlük elférni az utakon...

Képzeld eln ha államilag támogatnák! Az egész ország egy egybefüggő forgalmi dugó lenne.

Ha azt szeretnéd, hogy közlekedni is lehessen, az meg annyiba kerülne, amiből egész Eurázsia teljes közösségi közlekedését többszörösen újra lehetne építeni.

2016. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha sikerül kiíratnod népszavazási kezdeményezésbe, hogy az állam biztosítson mindenkinek benzint, autót, szervizt, sofőrt (mert én a havi 100 nettómmal és a 14 dioptriás szememmel biztosan nem fogok autót fenntartani, se vezetni), akkor isten bizony igennel fogok szavazni, kérdező. Főleg, mert ha csődbe megy az állam és roncstemetővé változik Magyarország, akkor talán végre felfogod, hogy mekkora baromságot erőltetsz, és nem fogod x-edjére kiírni ugyanezt a kérdést.
2016. okt. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!