Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti is szoktatok így reagálni,...

Ti is szoktatok így reagálni, ha nyomják rátok a dudát?

Figyelt kérdés

Sokat dudálnak rám,és mutogatnak nekem,legtöbbször a semmiért (mert türelmetlen hülyék).Egyszer volt egy gázos esetem,ott a másik autós javította ki a bénaságom(nem láttam,és majdnem bevágtam elé),mégsem villogott,dudált rám,pedig akkor tényleg megérdemeltem volna.

A legutóbbi esetnél annyira elborult az agyam,és felbosszantottam magam,hogy miután rátenyerelt kedves delikvens a dudára,én is rányomtam néhány másodpercet,hogy érezze a törődést.

Van valami módszer,hogy lehet nyugodtan és türelmesen kezelni az ilyen idegbeteg sofőröket?

Engem sajnos nagyon megviselnek,az ilyen esetek után fél napig ezen őrlődöm.


2018. jún. 23. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Friss jogsis vagy gondolom. Majd megszokod, egy idő után már észre se veszed szinte. Addig meg meg kell próbálni leszarni.
2018. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Beviz Elek ***** válasza:
88%
Nagyom rosszul vezethetsz, rám sosem dudálnak.
2018. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbb olyan esetet láttam, ahol az illető akire rádudáltak kiszállt és elkezdett verekedni majd vérző fejjel távozott. Biztosan megérte az idegeskedés...
2018. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
10 éve vezetek, évi 20ezer km körül megyek, de szerintem egy kezemen megtudom számolni hányszor dudáltak rám. Szerintem nem jól csinálsz valamit...
2018. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rám nem szoktak dudálni, ha néha dudálnak és jogosan, mert bénázok valamit, akkor benyomom pár kattanásra az elakadásjelzőt, jelezvén 'bocs'.


Aztán van amikor jogtalanul dudálnak, arra az eshetőségre van nálam egy airsoft pisztoly, amit a lehúzott ablakon kinyújtva megmutatok neki. Olyankor általában irányt megpróbál irányt váltani és nem engem követni. :)

Azt hiszik igazi :D

2018. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 az szép. Tiszta oroszország. Leszámítva hogy ott igazit dugnak ki az ablakon.
2018. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó, hogy te kiegyensúlyozott, türelmes vagy, a kezelni való „idegbeteg” sofőröktől eltérően:„elborult az agyam,és felbosszantottam magam”, „megviselnek,az ilyen esetek után fél napig ezen őrlődöm". Jó tudom, olyan, mint az oviban: dehát ő kezdte.


48 éve van jogsim, rendszeresen vezetek, nagyforgalmú időszakokban és utakon is. Nem is emlékszem, mikor dudáltak rám.

Ahogy írták, két eset van. Ha jogos, akkor elnézést kell kérnem. Ha nem jogos, akkor kit érdekel, miért venném magamra? Lehet, hogy egy feltűnően szép nőnek dudált, akinek felfújta a szél a ruháját.

Fél napig őrlődni? Fél percig se! Ha valaki komolyan veszélyeztet, akkor is a baj elkerülésével foglakozom, nem bosszankodással. Ha sikerült elkerülni – és sikerült eddig -, akkor meg miért kéne foglakoznom vele? Vezetek tovább, a további eseményekkel foglakozom.

2018. jún. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, 21 éves swifttel, napi 2x30 km-t ingázom, agglomerációból Pestre. 10 éve van jogsim, nem emlékszem, hogy rám dudáltak volna. De azt tapasztalom, hogy nem sűrűn dudálgatnak az autósok, tényleg csak ha gázos helyzet van. Én is csak akkor szoktam, ez elég ritka.


Szóval nem a sofőrök "idegbetegek", hanem a hiba a te készülékedben van.

És az baj, ha szerinted a "semmiért" dudálnak, villognak, akkor fel sem tűnik neked, hogy veszélyesen vezetsz...

2018. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokszor dudálnak rád, akkor rohadt balesetveszélyesen vezetsz... de olyan szinten, hogy te magad sem veszed észre.

Tudod hogy van ez, ha meghalsz nem veszed észre, csak mindenki másnak rossz körülötted. Ugyanez a helyzet a hülyeséggel is.

2018. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem vicces és egyben elszomorító, mennyire kicsinyesek az emberek.


Az egyik ideges lesz, beszól. Erre a másiknak muszáj visszaszólnia, mert önérzet meg becsület, meg mert csak. És elkezdenek gyűlölködni, rugózni, idegeskedni teljes mértékben jelentéktelen helyzeteken.


Valójában pedig csak kellene venni egy nagy levegőt, és elengedni az egészet. Én általában igyekszem feltenni magamnak a kérdést, "fog ez számítani 1 óra, 1 nap, 1 év múlva?" vagy akár 5 perc múlva? Ha a válasz nem, akkor minek menjek bele a vitába?

2018. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!